Predpoveď počasia

Počasie na dnes: Bude horúco, až do 35 stupňov, platí preto výstraha druhého stupňa. Malá, prechodne miestami zväčšená oblačnosť, ojedinele prehánky alebo búrky. (shmú)

SHMÚ vydal na pondelok a utorok výstrahy 1. a 2. stupňa pred vysokými teplotami. Na juhu Slovenska môžu teploty vystúpiť až na 35 stupňov Celzia. Takéto horúčavy predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a telesné aktivity, hrozí tvorba požiarov. (shmú)

Zdroj - SHMÚ

Predpoveď počasia: Na Slovensku bude veľmi teplo, teploty vystúpia na 29 až 34 stupňov Celzia. SHMÚ vydal výstrahy 1. stupňa pred vysokými teplotami, na pondelok a utorok boli vydané aj výstrahy 2. stupňa. (shmú)

V okrese Veľký Krtíš, hlavne v obci Bušince a jej okolí, hrozí povodeň z prívalových zrážok. SHMÚ na možné riziko upozorňuje vo výstrahe, ktorá platí do 19.15.

Teplota môže v niektorých okresoch stredného a východného Slovenska dosiahnuť 33 stupňov. SHMÚ vydalo výstrahu 1. stupňa, ktorá platí dnes od 14:00 do 18:00.

Počasie na dnes: Prevažne polooblačno, prechodne až zamračené. Ojedinele prehánky, dážď alebo búrky. Veľmi teplo, denná teplota 25 až 33 stupňov. Slabý, na juhozápade juhozápadný vietor do 25 km/h, pri búrkach zosilnie. (shmú)

Počasie na dnes: Jasno až polooblačno, v západnej polovici pribúdanie oblačnosti a ojedinele prehánky alebo búrky. Denná teplota 25 až 31 stupňov. (shmú)

Predpoveď počasia: Denná teplota 26 až 31, na severe miestami 24 stupňov. Malá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť. Výnimočne prehánky. Prevažne slabý vietor. (shmú)

Predpoveď počasia: Malá, na západe zväčšená oblačnosť. Ojedinele prehánky alebo búrky. Denná teplota 25 až 30, na severe okolo 23 stupňov. (shmú)

Predpoveď počasia: Príde k ochladeniu. Najvyššia denná teplota 23 až 28, v severnej polovici územia väčšinou 17 až 22 stupňov. Malá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť. Ojedinele, najmä na severe a východe, prehánky. (shmú)

Búrky môžu v pondelok zasiahnuť takmer celé Slovensko. Na západe ich očakávajú meteorológovia už popoludní, večer a v noci sa presunú do okresov v strede a na východe. Poobede platia aj výstrahy pred horúčavami až do 34 stupňov. (shmú)

Počasie na dnes: Pre južné oblasti Slovenska platí výstraha druhého stupňa pred horúčavami, teploty môžu vystúpiť až na 35 stupňov. Popoludní na západe začne pribúdať oblačnosť, neskôr môžu prísť ojedinele búrky. Denná teplota 29 až 35 stupňov. (shmú)

Zdroj: shmú

Predpoveď počasia: Prevažne jasno a mimoriadne teplo. Teplota 28 až 33, na severe ojedinele okolo 26 °C. V južnej polovici Slovenska platia výstrahy pred vysokými teplotami. (shmú)

Výstrahy pred vysokými teplotami. Zdroj - shmú

V niektorých okresoch na juhu, západe a východe Slovenska môžu teploty v nedeľu dosiahnuť až 33 stupňov Celzia. SHMÚ preto vydal výstrahu prvého stupňa pred vysokými teplotami, ktoré budú platiť od 13.00 do 19.00.

Počasie na dnes: Jasno až polooblačno. Cez deň veľmi teplo, s teplotami 23 až 31 stupňov. Slabý vietor. (shmú)

Predpoveď počasia na dnes: Jasno až polooblačno, ojedinele zväčšená oblačnosť a výnimočne prehánky. Denná teplota 23 až 28, na severe 18 až 23 stupňov. Severný vietor do 35, v nárazoch do 55 km/h. (shmú)

Predpoveď počasia: Teplota 26 až 31, na severe okolo 24 stupňov. Jasno až polooblačno, popoludní prevažne veľká oblačnosť a miestami, najmä na západe, prehánky alebo búrky. (shmú)

Počasie na dnes: Jasno až polooblačno, len ojedinele prechodne zväčšená oblačnosť. Denná teplota 23 až 28, na severe miestami okolo 21 stupňov. Prevažne slabý vietor. (shmú)

Predpoveď počasia na dnes: Polooblačno, postupne miestami až oblačno a ojedinele prehánky. Denná teplota 21 až 26, v severnej polovici 16 až 21 stupňov. Slabý, miestami severný vietor do 25 km/h. (shmú)

Počas pondelka hrozia búrky na celom území Slovenska. SHMÚ vydal výstrahu prvého stupňa pred búrkami, ktorá platí od dvanástej až do večera.

Počasie na dnes: Malá, od západu postupne zväčšená oblačnosť a miestami, najmä na severe, prehánky alebo búrky, aj intenzívne a s krúpami. Denná teplota 22 až 31 stupňov. Slabý, postupne prevažne západný vietor do 35 km/h, pri búrkach zosilnie. (shmú)

Počasie na dnes: Slnečno a teplo. Denná teplota 22 až 30 stupňov. (shmú)

Predpoveď počasia: Malá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť, ojedinele prehánky alebo búrky. Teplota od 19 stupňov na severozápade do 28 na juhu. (shmú)

Počasie na dnes: Polooblačno až oblačno, prechodne až zamračené. Miestami prehánky, dážď, pre väčšinu územia platia výstrahy pred búrkami. Denná teplota od 19 stupňov na severozápade do 31 stupňov na juhovýchode. Prevažne severný vietor do 30, v nárazoch do 60 km/h, pri búrkach prechodne zosilnie. (shmú)

Predpoveď počasia: Denná teplota od 20 stupňov na severozápade do 30 na juhovýchode. Prevažne veľká, na východe aj zmenšená oblačnosť. Na mnohých miestach dážď, na celom území platia výstrahy pred búrkami. Dusno. (shmú)

Počasie na dnes: Polooblačno až oblačno, na viacerých miestach dážď, prehánky, ojedinele aj búrky. Na východe menej zrážok. Teplota 19 až 31 stupňov a prevažne slabý vietor, ktorý pri búrkach zosilnie. (shmú)

Počasie na dnes: Jasno až polooblačno, miestami zväčšená oblačnosť a ojedinele prehánky a búrky. Denná teplota 26 až 31, na Orave a pod Tatrami miestami okolo 24 stupňov. Slabý, miestami južný vietor do 20 km/h, pri búrkach prechodne zosilnie. (shmú)

Počasie na dnes: Malá, prechodne, najmä na západe, aj zväčšená oblačnosť. Ojedinele, najmä ráno na juhozápade, dážď, prehánky a búrky. Denná teplota od 21 stupňov na severozápade do 29 stupňov na juhu. Prevažne slabý vietor. (shmú)

Predpoveď počasia na dnes: Malá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť. Ojedinele prehánky a búrky. Denná teplota 26 až 31, na severe miestami okolo 24 st. Severný, popoludní na západe juhovýchodný vietor do 25 km/h. (shmú)

V niektorých okresoch na západe Slovenska sa môže výdatnejšie rozpršať. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy druhého stupňa pred búrkami, platia predbežne do 20.30 h.

Predpoveď počasia: Na Slovensku bude v sobotu polooblačno až oblačno, prechodne veľká oblačnosť. Miestami prehánky alebo búrky – aj intenzívne a s krúpami. Teploty vystúpia na 22 až 30 stupňov Celzia. (shmú)

Na západnom a strednom Slovensku sa môže večer výdatne rozpršať. Upozorňuje na to SHMÚ, ktorý vydal výstrahy prvého stupňa pred búrkami.

Počasie na dnes: Prevažne malá, postupne miestami zväčšená oblačnosť. Výnimočne prehánky alebo búrky. Teplota 23 až 30 stupňov a slabý, na západe juhovýchodný vietor do 20 km/h. (shmú)

Počasie na dnes: Prevažne polooblačno, prechodne viacej oblačnosti. Ojedinele prehánky, dážď alebo búrky. Denná teplota od 20 stupňov na severe do 30 stupňov na juhovýchode. Slabý, miestami severozápadný vietor do 25 km/h. Pri búrkach vietor zosilnie. (shmú)

Predpoveď počasia na dnes: Polooblačno až oblačno, zrána miestami zamračené. Miestami dážď, prehánky, ojedinele búrky – aj intenzívne. Denná teplota 23 až 28, na severe miestami okolo 21 stupňov. Slabý až mierny vietor, pri búrkach prechodne zosilnie. (shmú)

Počasie na dnes: Jasno až polooblačno. Pri prechodne zväčšenej oblačnosti výnimočne prehánky. Denná teplota 21 až 27 stupňov. Južný vietor do 20 km/h. (shmú)

Počasie na dnes: Polooblačno až oblačno a ojedinele dážď alebo prehánky. Teplota 19 až 24, na severozápade okolo 17 stupňov. (shmú)

Predpoveď počasia: Jasno až polojasno, od juhu postupne zamračené a popoludní miestami dážď. Denná teplota od 13 st. na severe do 21 st. na juhu. Prevažne slabý vietor. (shmú)

Meteorológovia varujú pred nočným mrazom, ktorý sa môže vyskytnúť na väčšine územia. Výnimkou sú len niektoré okresy na západnom Slovensku a zopár okresov v Košickom kraji.

Počasie nadnes: Premenlivá oblačnosť. Ojedinele – najmä na severe – prehánky. Denná teplota 18 až 23, na severozápade, na Horehroní a na Spiši okolo 16 stupňov. Prevažne severozápadný vietor do 35, v nárazoch ojedinele okolo 60 km/h. (shmú)

Predpoveď počasia: Malá, od severu postupne zväčšená oblačnosť. K večeru ojedinele, na severe na mnohých miestach, prehánky, dážď, ojedinele búrky. Denná teplota 24 až 29, na severe miestami okolo 22 stupňov. Postupne západný vietor do 35, v nárazoch okolo 55 km/h. (shmú)

V piatok večer sa výrazne ochladí, v priebehu pár hodín o približne 10 stupňov. Chladnejšie počasie však podľa SHMÚ dlho nepotrvá a počas budúceho týždňa sa znova oteplí.

Počasie nadnes: Malá, prechodne zväčšená oblačnosť. Ojedinele prehánky, zrána aj hmla. Denná teplota 22 až 27, na severe miestami okolo 20 stupňov. Prevažne západný vietor do 30 km/h. (shmú)

Počasie na dnes: Prevažne veľká oblačnosť, miestami, v severnej polovici na viacerých miestach, dážď, prehánky a ojedinele búrky – aj intenzívne. Teplota 16 až 26 stupňov a severozápadný vietor do 25 km/h. (shmú)

Počasie na dnes: Prevažne veľká oblačnosť. Miestami prehánky alebo dážď, ojedinele búrky. Denná teplota 18 až 23, na juhu lokálne do 26 stupňov. Juhovýchodný vietor do 25 km/h, pri búrkach prechodne zosilnie. (shmú)

Počasie na dnes: Jasno až polooblačno, miestami zväčšená oblačnosť. Denná teplota 17 až 22, na západe, v Banskobystrickom a ojedinele aj v Košickom kraji 22 až 26 stupňov. Prevažne slabý vietor. (shmú)

V pondelok nadránom hrozí na viacerých miestach prízemný mráz. SHMÚ vydal výstrahu prvého stupňa, týka sa najmä stredného Slovenska.

Počasie na dnes: Polooblačno, ojedinele prehánky, teplota 16 až 26 stupňov. Severozápadný až severný vietor do 30, v nárazoch ojedinele okolo 50 km/h. (shmú)

Počasie na dnes: Polooblačno až oblačno a miestami prehánky a búrky. Teplota 25 až 30 stupňov, na severe chladnejšie. Slabý, postupne severozápadný vietor do 45, v nárazoch do 70 km/h, pri búrkach zosilnie. Nad pásmom lesa až víchrica. (shmú)

Počasie na dnes: Bude veľmi teplo, od 24 do 32 stupňov. Malá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť. Ojedinele prehánky alebo búrky. (shmú)

Nové na Dennikn.sk

06:37Ekonomický newsfilter: Vďaka nevyčerpaným eurofondom sa možno znova rozbehnú dotácie na elektromobilyVčera 19:00Týždňový newsfilter: Aj keby sa Matovič nebodaj zmieril s SaS, stále je tu Boris KollárVčera 19:00Veľké porovnanie maturít: po pandémii sa zlepšili aj niektoré odborné školy, niektoré gymnáziá prepadli (+ grafy)Včera 18:35Český týždeň: V 90. rokoch pomáhal Krejčířovi tunelovať, teraz potápa StarostovVčera 17:02Fyzické trýznenie s názvom Gaconov test obľubuje aj slávny tréner. Môže pomôcť aj rekreantomVčera 16:54Shooty: Žena v AmerikeVčera 15:00Nachádzame sa v permanentnej kríze?Včera 14:04Nedeľná nekázeň: Na svete je dobre, hoci svet na tom vôbec nie je dobreVčera 14:00Bieloruský denník: Lukašenko prevalcoval všetkých? Všetci utiekli? Čo sa deje v BieloruskuVčera 14:00Белорусский дневник: Лукашенко всех задавил? Все уехали? Что происходит внутри БеларусиVčera 12:21Žaloba za ovzdušie? Zodpovednosť ponesie každý, len nie Ján BudajVčera 09:35Neymar spustil futbalovú infláciu, teraz sa ho PSG snaží zbaviť. A rýchloVčera 09:25L+S tvorili v šialenom svete pod šialeným tlakomVčera 08:55Ako komunisti cenzurovali Lasicu so Satinským? Prečítajte si dva zakázané príspevky z archívuVčera 08:13ŠtB išla po Lasicovi a Satinskom: odpočúvanie v hotelovej izbe aj tajné zábery zo sledovania (+video)Včera 06:13Genocída Ujgurov v Číne výrazne presahuje represie menšín v iných krajinách02.00 20:25Ceny palív idú hore a s nimi aj záujem o elektromobily. Kedy a komu sa vyplatia?02.00 20:22Aerolinky v Európe rušia stovky letov. Na čo sa musíte pripraviť a kto je za výpadky zodpovedný?02.00 19:47Politik a aktivista z Michaloviec: Zastrašovali ma už predtým, ale auto mi podpálili prvý raz02.00 16:14Bieloruský denník: Lukašenko premenil bieloruský pas na doklad, ktorý Bielorusom často prekáža. Tu je niekoľko príkladov02.00 16:14Белорусский дневник: Лукашенко превратил беларуский паспорт в документ, который часто мешает беларусам. Вот несколько примеров02.00 13:02Matovič sa ospravedlňuje, ak sa niekoho dotkol, s Hegerom prosia SaS o odpustenie02.00 11:42Zdražovaním trpí aj Tatravagónka. No vlani si vytvorila parádny vankúš. Zarobila ako nikdy – 44 miliónov eur02.00 11:20Je to ako voľba medzi cholerou a morom. Nemci pre ruský plyn zapnú uhoľné elektrárne02.00 11:01Košický newsfilter: Mesto nevlastní Jakabov palác, dediči vyhrali súd02.00 10:47Nakrátko sa ocitli v Košiciach a maľovali tak, že by im to závideli aj v Paríži02.00 10:29Ukrajinský národný balet na Slovensku: Kým Rusi bombardujú naše mestá, Labutie jazero tancovať nebudeme02.00 10:06Obeť ruského systému? Americkú basketbalistku držia vo väzbe pre konopný olej už viac ako 120 dní02.00 09:26Radolský nám zobral mobily, aby nás neotravovali Turci, spomína Szilárd Németh. Olympiáda ho mrzí dodnes02.00 08:54Lionel Messi a miliardová ponuka pre Tigera Woodsa. Ako si Saudská Arábia vylepšuje imidž športom