Predpoveď počasia

Počasie na dnes: Jasno až polojasno, postupne pribúdanie oblačnosti. Ojedinele slabé zrážky, na východe platí výstraha pred poľadovicou. Teplota 1 až 6, pri hmlistom počasí okolo −1 st °C. Prevažne slabý vietor. (shmú)

Počasie na dnes: Jasno až polooblačno, len ojedinele prechodne zväčšená oblačnosť. Denná teplota −1 až 4, na západe a juhu miestami okolo 6 stupňov. Na horách platí výstraha 2. stupňa pred silným vetrom. (shmú)

SHMÚ upozorňuje na vietor na horách, vydal výstrahu druhého stupňa, ktorá platí pre okresy Poprad, Brezno, Banská Bystrica, Liptovský Mikuláš, Ružomberok a Tvrdošín od 11.00 h do polnoci. Vietor tam môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 135 až 160 kilometrov za hodinu. Platia aj výstrahy pred poľadovicou a povodňou.

Počasie na dnes: Jasno až polojasno, lokálne hmla alebo nízka oblačnosť. Ojedinele slabé zrážky a poľadovica. Miestami veterno. Denná teplota od -3 stupňov na Zemplíne do 9 stupňov na juhozápade. Slabý, na západe a severe postupne až silný nárazovitý vietor, na horách silná víchrica. (shmú)

Zdroj - SHMÚ
Zdroj - SHMÚ

Počasie na dnes: Veľká, miestami zmenšená oblačnosť. Denná teplota od -5 na východe do +5 na západe. Pre sever a východ platí výstraha pred poľadovicou, na horách bude fúkať silný vietor. (shmú)

Predpoveď počasia na dnes: Prevažne malá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť – najmä na severe. Denná teplota -6 až +2 stupne. Severný vietor do 30, na východe spočiatku do 45, v nárazoch okolo 60 km/h. (shmú)

Počasie na dnes: Jasno až polojasno, lokálne zamračené nízkou oblačnosťou. Ojedinele sneženie, najmä na severe. Teplota -5 až 4 stupne a najmä na východe veterno – severný vietor do 50, v nárazoch do 85 km/h. (shmú)

Predpoveď počasia: Na Slovensku bude oblačno až zamračené. Ojedinele slabé sneženie. Denná teplota vystúpi na -2 až 5 stupňov Celzia. (shmú)

Predpoveď počasia: Denná teplota −3 až +3 stupne. Polojasno až oblačno. Od západu postupne pribúdanie oblačnosti. Ojedinele slabé sneženie. Prevažne slabý vietor. (shmú)

Predpoveď počasia: Najvyššia denná teplota -3 až +2 stupne. Polojasno až oblačno, miestami prechodne až zamračené. Ojedinele slabé sneženie, najmä na Dolnom Zemplíne. (shmú)

 V okrese Michalovce hrozí na dolnej časti povodia Bodrogu povodeň z topiaceho sa snehu a dažďa, SHMÚ vydal výstrahu druhého stupňa.

Počasie na dnes: Prevažne jasno, teplota -2 až +3 stupne. Slabý, nad pásmom lesa spočiatku búrlivý vietor. (shmú)

Počasie na dnes: Pre väčšinu územia platí výstraha pred poľadovicou, na severe pred tvorením snehových závejov. Miestami snehové prehánky v nižších polohách aj dažďové. Teplota 2 až 7, na severe okolo 0 stupňov. (shmú)

Predpoveď počasia na dnes: Oblačno až zamračené a postupne na viacerých miestach dážď alebo prehánky. Vo vysokých, neskôr v stredných polohách, najmä na severe, sneženie. Denná teplota 3 až 10 stupňov, popoludní ochladzovanie. Prevažne juhozápadný vietor do 35 km/h, na horách spočiatku víchrica. (shmú)

Počasie na dnes: Oblačno až zamračené, ojedinele hmla. Na viacerých miestach dážď. Bude teplo, najvyššia teplota 4 až 9, na juhozápade okolo 11 stupňov. Na horách platí výstraha druhého stupňa pred búrlivým vetrom. (shmú)

Predpoveď počasia: Denná teplota 4 až 10, na juhozápade okolo 12 stupňov. Premenlivá, miestami až veľká oblačnosť. Miestami dážď alebo prehánky, vo vyšších polohách sneženie. Platia výstrahy pred vetrom aj hmlou. (shmú)

Predpoveď počasia: Na Slovensku bude veľká, spočiatku miestami zmenšená oblačnosť. Výnimočne slabé zrážky. Denná teplota vystúpi na 2 až 8, na západe a v Banskobystrickom kraji miestami 8 až 14 stupňov Celzia. SHMÚ varuje pred silným vetrom na horách.

Počasie na dnes: Veľká, na západe lokálne zmenšená oblačnosť. Miestami dážď, najmä na severe a východe. Teplota 3 až 8, na západe a juhu stredného Slovenska 9 až 14 stupňov. Severozápadný vietor do 50 km/h, v nárazoch do 80 km/h. (shmú)

SHMÚ vydal na večer výstrahu druhého stupňa pred vetrom na horách. Výstraha platí pre okresy Poprad, Liptovský Mikuláš, Brezno a Tvrdošín a potrvá do ôsmej ráno v sobotu.

Počasie na dnes: Zamračené, na západe lokálne aj zmenšená oblačnosť. Na východe dážď, mrholenie, ojedinele poľadovica. Denná teplota 0 až 7, na západe miestami 7 až 14 stupňov. Na horách veterno. Na celom území Slovenska platia výstrahy pred hmlami. (shmú)

Počasie na dnes: Zamračené a hmlisto, ráno lokálne hmla. Postupne dážď, mrholenie, od stredných polôh sneženie. Ojedinele poľadovica. Teplota -1 až 6 stupňov a slabý až mierny vietor. (shmú)

Predpoveď počasia: Teplota -2 až 6 stupňov. Oblačno až zamračené, popoludní miestami zmenšená oblačnosť. Ojedinele slabé sneženie alebo dážď so snehom, v nižších polohách väčšinou dážď alebo mrholenie. Miestami tvorba poľadovice. (shmú)

Predpoveď počasia na dnes: Oblačno až zamračené, spočiatku lokálne aj zmenšená oblačnosť. Postupne miestami slabé sneženie alebo mrholenie a ojedinele poľadovica. Denná teplota -3 až +3, v údoliach miestami okolo -5 stupňov. Slabý, na západe a miestami východe juhovýchodný vietor do 30 km/h. (shmú)

Na celom Slovensku platí výstraha pred poľadovicou. Zdroj - SHMÚ
Na celom Slovensku platí výstraha pred poľadovicou. Zdroj - SHMÚ

SHMÚ varuje pred nízkymi teplotami. Výstraha prvého stupňa platí pre takmer celý Prešovský kraj a niektoré okresy Košického, Banskobystrického a Žilinského kraja do utorka rána.

V horách na Slovensku platí druhý stupeň lavínového nebezpečenstva. Nad pásmom lesa sú hrozbou najmä strmé žľaby orientované na sever.

Počasie na dnes: Oblačno, miestami zmenšená oblačnosť. Ojedinele mrholenie, aj mrznúce s možnosťou poľadovice. Denná teplota od -9 na severe do +3 stupňov na juhozápade. Slabý vietor. Na severe a východe Slovenska platia výstrahy pred poľadovicou a nízkymi teplotami. (shmú)

Zdroj - SHMÚ
Zdroj - SHMÚ

Počasie na dnes: Prevažne polooblačno, na západe ojedinele sneženie. Teplota -6 až 2 stupne.  Na severe a východe platia výstrahy pred nízkymi nočnými teplotami, ktoré môžu klesnúť až do -20. (shmú)

Predpoveď počasia na dnes: Prevažne zamračené. Na viacerých miestach dážď alebo dážď so snehom, na severe a postupne aj inde v nižších polohách prevažne sneženie. Ojedinele poľadovica a snehové jazyky. Denná teplota -2 až 4, na západe a juhu miestami do 7 stupňov. Slabý, popoludní severný vietor do 30 km/h. (shmú)

Pre celú časť stredného a východného Slovenska platia výstrahy pred poľadovicou, na viacerých miestach aj pred snežením. Zdroj - SHMÚ
Pre celú časť stredného a východného Slovenska platia výstrahy pred poľadovicou, na viacerých miestach aj pred snežením. Zdroj - SHMÚ

Predpoveď počasia: Na Štedrý deň bude oblačno, dážď alebo mrholenie. Vo vyšších polohách môže snežiť. Teplota vystúpi na 0 až 7, na juhozápade do 9 stupňov Celzia. SHMÚ varuje pred silným vetrom na horách, poľadovicou a snehovými závejmi. (shmú)

Počasie na dnes: Najvyššia denná teplota -7 až -2, na západe a miestami aj na juhu stredného Slovenska -2 až 2 stupne. Oblačno až zamračené, spočiatku aj zmenšená oblačnosť. Pre Kysuce a Liptov platí výstraha pred snežením. (shmú)

Nové na Dennikn.sk

14:46Bödör do väzby nepôjde 14:28Ospravedlňte ma, prosím, z verejnej diskusie o obrannej dohode s USA 13:55Nedeľná nekázeň: Proroci mlčia 13:52Vlhová sa chybou pripravila o najlepšiu desiatku. Som veľmi nahnevaná, hovorila po super-G 12:03Dokonalí podvodníci 11:46Pre depresiu sa bál vyjsť z izby. Teraz má Thanasi Kokkinakis prvý titul a teší sa z neho aj Federer 11:40Tristošesťdesiattri hrmených! Referendum na vás! 10:52Kúpili ste byt, predali ste pozemok? Nezabudnite podať priznanie  09:57V čase požiaru už ľudia v Osadnom dávno nemali byť, hovorí expertka na sociálne služby 07:22Do boja v elektrotankoch? Nie je to až také nereálne. Americká armáda skúma aj pohon mikroreaktormi 00:09V Bosne som ostal, mám tu kosti zavraždených najbližších, hovorí muž, ktorý inšpiroval Európsky film roka 2021Včera 17:35Tím s hviezdnymi utečencami, bitka na ihrisku a rozhodcovský škandál. Prvý týždeň na Africkom pohári národovVčera 14:19Norbert Bödör bol doma len pár hodín, opäť mu hrozí väzbaVčera 13:59Košický newsfilter: Výpravca v Čani dal na koľaje desať zarážok, ale vlak bez rušňovodiča nezastavilVčera 13:32Prišla bez očakávaní, nakoniec bola spokojná. Pád najlepšej zjazdárky Vlhovú nerozhodilVčera 09:34Áno, vy ste trafili žrď, smeje sa mu aj mäsiarka. O jednom z najslávnejších gólov, ktorý nepadolVčera 09:26tl;dr Prečo zabudnete, čo ste chceli, keď vojdete do miestnosti?Včera 07:00„Pán Blatter, prijali ste úplatok?“ Nerozoznal Beckhama od Croucha, aj tak rozložil korupčné vedenie FIFA14.01 22:02Pád obľúbeného syna kráľovnej Alžbety. Nesmel byť ani na fotkách zo svadby svojej dcéry14.01 21:24Vláda nás už chápe, epidemiológovia ešte nie, tvrdí zástupca kultúrnej scény14.01 20:58Chcem hypotéku: Sprísnili banky v novom roku podmienky na hypotéky? Chystajú sa zvyšovať úroky?14.01 19:22Newsfilter: Žilinka bude odhaľovať nadnárodný zločin s kolegom zo sankčného zoznamu EÚ14.01 19:09Oprava „tankodrómu“ pri Trenčíne sa odsúva, Doležal verí, že sa začne na jar14.01 18:48Dokumentuje príbehy žien: Fascinuje ma rozprávať sa s deväťdesiatničkami o tom, čo všetko v živote zažili14.01 18:26Láska, nenávisť a Djoković. Ako sa medzi antihrdinami ocitol tenista, ktorý chcel byť milovaný ako Federer14.01 18:14Prečo práve v Bratislave a prečo teraz? Zorientujte sa v chaose okolo zrušených vlakov14.01 17:50Nočná mora slovenských automobiliek: rastúce dovozy starých áut môžu pochovať aj získanie investície desaťročia 14.01 17:36Žilinka začína pripomínať matriošku (udalosti týždňa)14.01 16:12Nemáme doma televízor. Deťom vyberám hry, pri ktorých sa niečo naučia, hovorí košická legenda vývoja hier14.01 16:10MediaBrífing: Omikron mení, ako médiá informujú o pandémii