Najnovšie

Minúta po minúte

Francúzsko pre politické napätie uzavrelo moskovskú pobočku svojej agentúry na podporu investícií a podnikania Business France. Informovalo o tom francúzske veľvyslanectvo v Rusku s tým, že sa zhoršili podmienky na činnosť. (čtk)

Reportéra servera The Nation Sama Husseiniho vyviedla ochranka z miestnosti, kde sa mala konať tlačovka Trumpa s Putinom. V rukách držal papier s vlastným názorom na jadrové vyzbrojovanie. Korešpondent Fox News v Bielom dome John Roberts pripomenul, že novinári smú klásť otázky, ale nesmú držať v rukách vyhlásenia. (fox news)

Putin o Kryme: „Prezident Trump hovorí o nezákonnosti pričlenenia Krymu k Ruskej federácii, my máme iný názor, usporiadali sme referendum a to bolo zákonné.“

„Rusko pokladám za demokratický štát a dúfam, že v tom nič neupriete ani USA,“ povedal prezident Putin o vyšetrovaní zasahovania Ruska do predvolebnej kampane. „Sú USA demokratické? Tak potom definitívny záver v takomto spore môže vyniesť len súd, nie tajné služby.“ Soros sa podľa Putina vmiešava do záležitostí po celom svete a nie je to zasahovanie USA, ale „zasahovanie súkromnej osoby“.

Trump pochválil Rusko za skvelú organizáciu futbalových majstrovstiev sveta. „Naše vzťahy nikdy neboli horšie, než sú teraz, ale zmenilo sa to. Nič nie je politicky horšie než sa odmietnuť stretnúť,“ povedal Trump. Dnešná schôdzka je podľa neho len prvou z mnohých.

Putin odmietol tvrdenia o zasahovaní Ruska do volebnej kampane počas amerických prezidentských volieb v roku 2016. „Rusko nikdy nezasahovalo a nikdy nehodlá zasahovať do vnútorných amerických záležitostí.“

Vzťahy USA a Ruska podľa prezidenta Putina prežívajú zložité obdobie. Studená vojna sa už podľa neho skončila, teraz sa problémy týkajú nerovnováhy medzinárodnej bezpečnosti, regionálnych kríz, šírenia hrozby terorizmu, nerovnováhy v hospodárstve. „A to môžeme vyriešiť, len keď spojíme svoje sily,“ povedal Putin.