Slovensko

Minúta po minúte

Na proteste v Bardejove bolo asi 200 ľudí. Vystúpili domáci rečníci, ale aj hostia, napríklad blogerka Ľudmila Kolesárová z Dobrého anjela.

Foto - Marianna Varjanová

Na pochod a zhromaždenie v Košiciach prišlo zhruba 5000 ľudí. Dvojhodinové podujatie prebehlo pokojne a bez incidentov.  (tasr)

Foto - tasr

Organizátor zhromaždenia vo Veľkom Krtíši Jozef Filkus na stretnutí približne 50 občanov na námestí okrem iného verejne oľutoval, že sa osobne pozná s podpredsedom parlamentu Andrejom Hrnčiarom (Most-Híd), a hanbí sa za jeho konanie, keď podporuje koalíciu so Smerom.

Vo Zvolene protestovalo asi 300 ľudí. Vystúpila aj občianska aktivistka Sanja Nikolov, ktorá priblížila cesta odporu obyvateľov Srbska proti režimu Slobodana Miloševiča, aj jej púť na Slovensko, ako do krajiny, ktorá vyznáva princípy demokracie. Ako však uviedla, posledné udalosti jej vieru v lepší život značne naštrbili. (tasr)

V sobotu má byť spoločné stretnutie ľudí z občianskej iniciatívy Za slušné Slovensko z viacerých miest, ohlásili organizátori na záver košického zhromaždenia. „Východ, stred aj západ spolupracujeme. Práve teraz sa začína budovať slušné Slovensko.“

V Banskej Štiavnici prišlo na protest podľa odhadu organizátorov 250 až 300 ľudí.
https://www.facebook.com/BSzaSlusneSlovensko/videos/160175571355983/