Slovensko

Minúta po minúte

Predpoveď počasia: Oblačno, na viacerých miestach sneženie alebo dážď so snehom. Od západu sa popoludní očakáva otepľovanie, teplota -1 až +6 stupňov. (shmú)

Opatrovateľky z novozaloženého občianskeho združenia Ideme natrvalo domov zrušili zajtrajšie stretnutie s ministrom práce Richterom. Pred nedávnom ich prijal prezident Kiska.

Bratislavské zastupiteľstvo bude mať mediálnu komisiu. Dohliadať má na to, ako sú vynakladané financie na marketing a mediálnu prezentáciu mesta, a či okrem primátora majú vytvorený dostatočný priestor na prezentáciu svojich aktivít a názorov aj poslanci. (tasr)

Exposlanec Smeru Anton Martvoň napísal, že Marek Maďarič zvažuje kandidatúru na prezidenta. "Všetko, čo pán Martvoň napísal na adresu ministra kultúry, od toho, že bol členom HZDS, až po jeho zámer kandidovať na post prezidenta, je úplný nezmysel," reagoval Maďaričov hovorca.

Za to, aby Slovensko získalo EMA, by mali hlasovať štáty V4, ale aj Chorvátsko a Malta, ktoré sa kandidatúry na poslednú chvíľu vzdali. Za koho ale jednotlivé krajiny hlasovali, sa verejnosť nedozvie, pretože voľba je tajná.