Denník N

Slovensko

Články

Minúta po Minúte

Pojednávanie v kauze Mýtnik predseda senátu Ján Hrubala prerušil do štvrtka, keď bude pokračovať výsluchom Michala Suchobu. „Únava je zrejme jediné, čo nás núti teraz prerušiť pojednávanie,“ vysvetlil Hrubala. Upozornil, že výsluch svedka bude zrejme pokračovať ešte niekoľko hodín.

Skončila sa rozprava k druhému čítaniu novely zákona, ktorá umožní dorovnanie platov lekárov na úroveň Česka. Konečné hlasovanie k platom by malo byť po 17.00 h a je vysoko pravdepodobné, že parlament návrh schváli.

Toto je možno chyba ministra financií, že má cit, vraví poslankyňa OĽaNO Monika Kavecká, ktorá sa zastáva Igora Matoviča, svojho straníckeho šéfa. Ten v rozprave v parlamente nazval lekárskych odborárov vydieračmi.

Jozef Brhel bol perfektne krytý, nikto nevedel, že je spoluvlastníkom spoločnosti Allexis, priznal na súde Michal Suchoba, ktorý predtým opísal, ako sa oligarcha do jeho firmy natlačil. Suchoba hovoril aj o tom, že sa im vlastne podarilo klamať aj pri zápise do Registra partnerov verejného sektora, pretože Brhel nefiguroval ani medzi konečnými užívateľmi výhod.

Jana Bittó Cigániková nazvala Igora Matoviča „čistou esenciou zla“. Vravela tiež, že nie je normálny. Vyčítala mu slovník, akým v parlamente v rozprave častoval lekárov.