Slovensko

Minúta po minúte

Newsfilter Tomáša Gálisa: Smer sa zľakol, že na zastropovanie dôchodkového veku nebude mať dosť hlasov, parlament podporil SNS, ktorá chce skúmať vplyvy zákonov na rodinu a manželstvo, a očkovanie proti HPV vírusu bude zadarmo a nepovinné, ale už sa začína ďalšia protiočkovacia kampaň.

Boja sa, že po roku 2020 už nemusia byť v parlamente? Rozprávali sme sa s poslancami Smeru, ktorí kandidovali z nižších priečok kandidátky. Marián Kéry, Vladimír Matejička či Ľubomír Krajkovič hovoria, či rátajú s koncom v politike, aj čo si myslia o politických plánoch prezidenta Andreja Kisku.

Prezident Andrej Kiska k rozhodnutiu parlamentného výboru o odovzdaní časti spisu ministerstvu financií: „Potvrdilo sa, že výbor konal nezákonne a na politickú objednávku strany Smer. Ministerstvo financií už v roku 2014 v zákonnej lehote volebnú kampaň Andreja Kisku kontrolovalo a nezistilo žiadne pochybenia.“

Slovenský vládny špeciál s telom Filipínca Henryho Acordu pristál vo filipínskej Manile. Na letisko sa s ním po prílete prišli rozlúčiť desiatky ľudí vrátane filipínskeho ministra zahraničia. (tasr)