Šport

Minúta po minúte

Ľubomír Višňovský bude opäť súčasťou realizačného tímu hokejovej reprezentácie. Na turnaji v Nórsku bude mať ako asistent na starosti obrancov. Ďalšími asistentmi Craiga Ramsayho sú Vladimír Országh a tréner brankárov Ján Lašák. (tasr)

Ivan Kozák bude aj v nasledujúcom štvorročnom období pôsobiť vo funkcii prezidenta Únie ligových klubov (ÚLK). Rozhodlo sa o tom na pondelňajšom volebnom zasadnutí Prezídia ÚLK. (tasr)

Slovenský futbalový stredopoliar Filip Lesniak prispel v 19. kole dánskej ligy gólom k remíze jeho Aalborgu s FC Kodaň 1:1. Lesniak odohral celý zápas, v 85. minúte nastúpil aj Pavol Šafranko. Denis Vavro odohral za FC Kodaň 21 minút. (tasr)

Inter Miláno v šlágri 16. kola Serie A remizoval s Juventusom 0:0. Milan Škriniar odohral celý zápas. Inter ostáva lídrom talianskej ligy, Neapol, ktorý má zápas k dobru, naň stráca dva body.

Výsledky Premier League: Swansea sa dostala z posledného miesta v tabuľke vďaka víťazstvu 1:0 nad West Bromwichom Albion. Na poslednú priečku klesol Crystal Palace, ktorý doma iba remizoval 2:2 s Bournemouthom.

Chelsea prehrala v otváracom zápase 16. kola Premier League s West Hamom 0:1. Jediný gól londýnskeho derby strelil v 6. minúte Marko Arnautović.

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová zvíťazila v stíhacích pretekoch 2. kola SP. Na 10 km trati za ňou v rakúskom Hochfilzene skončila Fínka Kaisa Mäkäräinenová (+10,2), tretia dobehla Bieloruska Daria Domračevová (+11,8). (tasr)

Poľské florbalistky obsadili na MS žien v Bratislave konečné 7. miesto. V sobotňajšom zápase s Nórkami vyhrali 12:3. (tasr)

Výsledky NHL: Chicago Blackhawks zdolalo doma Buffalo Sabres 3:2 po predĺžení a po piatich zápasoch zaznamenalo víťazstvo. Richard Pánik nebodoval, na gól čaká už 20 zápasov.

Vo finále florbalových MS v Bratislave sa stretnú Fínky so Švédkami. Fínky zdolali Švajčiarky 3:1, obhajkyne titulu Švédky si poradili s Českom 7:1. (tasr)

Výsledky hokejovej Tipsport ligy: Banská Bystrica zdolal Liptovský Mikuláš 4:1, Detva prehrala v Žiline 1:3, rovnako ako Poprad v Nitre. Zvolen vyhral v Trenčíne 4:3 po predĺžení.

Snoubordistka Klaudia Medlová sa neprebojovala do finále Big Air na podujatí Svetového pohára v Copper Mountain. V kvalifikácii obsadila 14. priečku, do finále postúpilo prvých osem. (tasr)