Šport

Minúta po minúte

Liverpool vyhráva po 1. polčase úvodného semifinále Ligy majstrov nad AS Rím 2:0. Oba góly domáceho tímu strelil Mohamed Salah.

Martin Kližan postúpil do 2. kola na turnaji ATP v Barcelone. Pokoril Federica Delbonisa za takmer tri hodiny (179 minút) 6:3, 6:7 (5), 6:4. Kližan ako úspešný kvalifikant najbližšie narazí na šiesteho nasadeného Novaka Djokoviča. (tasr)

Zdeno Chára je jeden z kandidátov na zisk trofeje Kinga Clancyho. Každý klub NHL navrhne jedného svojho hráča. Ocenenie dostane hráč, ktorý najlepšie spája hráčske a ľudské kvality a prispieva komunite po humanitárnej stránke. (tasr)

Slovenský krasokorčuliar Lukáš Csölley už netvorí tanečný pár s Luciou Myslivečkovou. O rozhodnutí informovali na Facebooku. Tanečný pár tvorili dva roky, na olympiáde v Pjongčangu obsadili 20. miesto, na marcových MS v Miláne 25. miesto.

Martin Marinčin pomohol dvomi asistenciami k víťazstvu Toronta Marlies 5:2 nad Uticou Comets v druhom dueli 1. kola play off zámorskej AHL. V nedeľňajšom zápase si pripísal aj dva plusové body a dve trestné minúty. Marlies vyhrali obe domáce stretnutia a vedú v sérii 2:0 na zápasy. (tasr)

Výsledky NHL: Pittsburgh a Nashvill sú ďalšími postupujúcimi do 2. kola play off NHL. Obaja vlaňajší finalisti vyhrali svoje série 1. kola 4:2 na zápasy.

Neapol vďaka gólu Koulibalyho z 90. minúty zdolal Juventus 1:0 a zachoval si šancu na titul. Hamšík hral do 67. minúty. Neapol na svojho dnešného súpera stráca jeden bod. Do konca sezóny ostávajú štyri stretnutia, Juventus čakajú ťažké zápasy s Interom a AS Rím.

Výsledky Premier League: Manchester City zdolal Swansea 5:0 a v tejto sezóne strelil v lige už 98 gólov. City chýba päť gólov na to, aby vyrovnal rekord Chelsea, ktorá v sezóne 2009/10 zaznamenala 103 gólov.

Hokejisti Ak Bars Kazaň vyhrali KHL. V nedeľňajšom piatom stretnutí finále Kazaň zvíťazila nad CSKA Moskva 1:0 a sériu vyhrala 4:1 na zápasy. (tasr)