Šport

Minúta po minúte

Futbalisti Slovana Bratislava podľahli v súboji o Česko-slovenský Superpohár Zlínu až v rozstrele z 11 m 5:6. V riadnom hracom čase sa súboj skončil 1:1. (tasr)

Cyklista Marek Čanecký obhájil titul majstra Slovenska v časovke. V absolútnom poradí bol najrýchlejší Čech Jan Bárta. Čanecký za ním zaostal o viac ako 4 a pol minúty a obsadil desiatu priečku. (tasr)

Roger Federer postúpil do semifinále turnaja v Halle. Nemca Floriana Mayera zdolal 6:3, 6:4. (tasr)

Kongres SZĽH sa skončil, posledným bodom bola diskusia. Na rozdiel od ostatných rokov pokojná a vecná.

Na Kongrese SZĽH prebehli aj ďalšie voľby: predsedom Arbitrážnej komisie sa stal Rastislav Železník.

Delegáti Kongresu SZĽH schválili aj úpravy v registračnom a disciplinárnom poriadku. Nasleduje voľba nového člena výkonného výboru. Bude sa vyberať z dvojice Miroslav Šatan - Ernest Bokroš.

Kongres SZĽH schválil nový koniec prestupového obdobia. Z doterajšieho 15. februára určil termín 31. január, ako je to vo väčšine európskych hokejových súťaží.

Kongres SZĽH schválil zmeny v súťažnom poriadku, nasledujú schvaľovanie zmien v prestupovom poriadku.

Kongres SZĽH sa momentálne zaoberá zmenami v súťažnom, prestupovom, registračnom a disciplinárnom poriadku. Až potom nasleduje voľba nového člena výkonného výboru. Vzíde z dvojice Miroslav Šatan, Ernest Bokroš.

Kongres hokejového zväzu je zatiaľ pokojný, jeho účastníci sú si zrejme vedomí, že ich sledujú médiá. To však boli aj minulé roky, čo konfliktom nezabránilo. Kongres novinári nemali vidieť ani počuť, na poslednú chvíľu sa to zmenilo.

Kongres SZĽH 2017. Foto – TASR

Kongres SZĽH schválil zmenu svojich stanov. Neprišlo k žiadnym zásadným zmenám, keďže zväz svoje stanovy zosúladil so zákonom o športe už pred rokom.

Takmer určite už nepríde k odvolávaniu prezidenta zväzu Martina Kohúta. Na kongrese SZĽH sa nenachádzajú traja funkcionári, ktorí to avizovali: Žigmund Pálffy, Andrej Gmitter ani Róbert Ľupták.

Hokejový zväz zakladá obchodnú spoločnosť SZĽH Infra, s. r. o., ktorej bude jediným spoločníkom. Spoločnosť bude mať na starosti správu multifunkčných hál, s ktorých výstavbou sa začína. Zväz to schválil na svojom kongrese.

Výročné správy sa napokon budú prerokovávať dodatočne len elektronicky. Dôvod je ten, že výročnú správu nemali k dispozícii všetci sedem dní pred kongresom, ako vyžaduje zákon.

Na Kongrese SZĽH boli prerokované správy výkonného výboru a dozornej rady.

Zvolili sa už aj pracovné skupiny a kongres je uznášaniaschopný, na Kongrese SZĽH nasleduje správa prezidenta.

Začal sa Kongres SZĽH, na úvod sa schvaľuje program a rokovací poriadok. Hlavným bodom má byť úprava stanov a zvolenie nového člena výkonného výboru. Kandidáti sú Ernest Bokroš a Miroslav Šatan.

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Už viac ako 91056 z vás dostáva správy e-mailom