Šport

Minúta po minúte

Brazílčan Neymar strelil dva góly, na ďalšie dva prihral a pomohol Parížu St-Germain k výhre 6:2 nad Toulouse. PSG strelil štyri góly v početnom oslabení, Neymar má po dvoch kolách francúzskej ligy na konte tri góly.

FC Barcelona začala sezónu v La Lige víťazstvom 2:0 nad Real Betis. Prvý gól strelil v 36. minúte do vlastnej brány Tosca, druhý prial o tri minúty neskôr Sergi Roberto.

Chelsea zvíťazila nad Tottenhamom na jeho ihrisku 2:1. Súboj dvoch najlepších tímov uplynulej sezóny anglickej Premier League rozhodol strelec dvoch gólov Marcos Alonso. Víťazný presný zásah strelil v 88. minúte.

Malajzia sa Indonézii ospravedlnila za to, že v sprievodcoch pre Juhoázisjké hry omylom vytlačila namiesto indonézskej poľskú vlajku. Minister športu zároveň sľúbil, že vlajku v sprievodcovi opravia a znova ich vytlačia. (čtk)

Cyklisti amerického tímu BMC Racing triumfovali v úvodnej etape 72. ročníka pretekov Vuelta a Espaňa. Tímovú časovku na 13,7 km v uliciach mesta Nimes na juhu Francúzska zvládli ako jediní pod 16 minút za 15:58 min. (tasr)

Slovenské hádzanárky prehrali v zápase o 11. miesto na majstrovstvách Európy hráčok do 17 rokov s Čiernou Horou 20:22. Pre Slovenky to okrem konečného 12. miesta na domácom šampionáte znamená aj istotu neúčasti na MS do 18 rokov. (tasr)

Slovenská mužská basketbalová reprezentácia zakončila svoje účinkovanie v A-skupine predkvalifikácie MS 2019 prehrou so Švédskom 82:86. Slováci už pred zápasom nemali šancu na postup do ďalšej fázy. (tasr)

Fotookienko: Nový tréner hokejovej reprezentácie Craig Ramsay na svojej prvej tlačovej konferencii pred slovenskými novinármi. Zúčastnil sa na nej aj generálny manažér Miroslav Šatan a Ramsayho asistent Vladimír Országh.

Foto – TASR

Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v prvom z dvojice prípravných zápasov vo fínskom meste Sastamala s domácim výberom 1:3. Oba tímy sa v záverečnými dueli pred majstrovstvami Európy v Poľsku stretnú znova v sobotu o 13:00. (tasr)

Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher si zlomil ľavý členok a vynechá úvod olympijskej sezóny. Obhajcovi veľkého glóbusu hrozí až 15-týždňová pauza. Na svahy sa vráti zrejme až v decembri. Hirscher s určitosťou vynechá úvodné preteky v sezóne - októbrový obrovský slalom v Söldene. (tasr)

Austrálska tenistka Samantha Stosurová sa pre zranenie pravej ruky odhlásila z US Open. (tasr)

Futbalové ligy v Španielsku si pripomenú minútou ticha pamiatku obetí teroristického útoku v Barcelone. „Profesionálny futbal týmto spôsobom vyjadrí sústrasť a solidaritu s príbuznými a priateľmi obetí,“ píše sa v stanovisku La Ligy. (tasr)