Svet

Minúta po minúte

V arménskom Jerevane zatkli takmer 300 demonštrantov, ktorí žiadajú odchod premiéra Serža Sargsjana. Do ulíc hlavného mesta vyšli desaťtisíce ľudí. Medzi zatknutými sú aj viacerí poslanci a líder opozície. (čtk)

Srbsko dostalo od Bieloruska štyri stíhačky MiG-29. Belehrad vlani v októbri dostal šesť stíhačiek MiG-29 aj od Ruska. (tasr)

Líbyjská pobrežná stráž zachránila 263 migrantov, najmenej 11 ľudí sa však aj napriek snahe záchranárov utopilo. Zachránených migrantov priviezli späť do Líbye. (čtk)

Iracké nálety vo štvrtok zabili 36 bojovníkov Islamského štátu. Iracká armáda uviedla, že medzi zabitými teroristami boli aj viacerí vysokopostavení členovia organizácie. (čtk)

Francúzsky ostrov Mont-Saint-Michel je znovu prístupný turistom. Polícii sa nepodarilo vypátrať muža, ktorý sa tam dnes policajtom vyhrážal zabitím. Muž sa podľa polície už na ostrove nenachádza. (čtk)

Najmenej 57 ľudí zabil v Afganistane samovražedný útočník, ktorý sa odpálil pred budovou na registráciu voličov v Kábule. Ďalších 112 ľudí utrpelo zranenia. K útoku sa prihlásil Islamský štát s tým, že cieľom boli „šíitskí odpadlíci“. (čtk)

Ruský Gazprom podal na súde v Štokholme žiadosť o ukončenie dodávok plynu na Ukrajinu a tranzitu plynu do Európy, na ktorých sa dohodol s ukrajinským Naftogazom. Dôvodom má byť to, že rokovania medzi firmami nepriniesli žiadny výsledok. (tasr)

Počet obetí teroristického útoku v Kábule stúpol na 31. Viac ako 50 ľudí utrpelo zranenia. (čtk)

Rok 1968 bol významný pre Slovensko aj svet. Bol to rok, keď zabili Martina Luthera Kinga, Roberta Kennedyho a do Československa vtrhli sovietske vojská. Vo Francúzsku prebehli najväčšie protesty v 20. storočí a v Amerike sa búrili mladí proti vojne vo Vietname. Pozrite si, ako vyzeral zlomový rok 1968 na prvých stranách svetovej tlače.

Spiegel a Life.