Protesty farmárov

Protestujúci farmári sú v Bratislave, stretli sa s Kiskom, nakoniec sa nestretli s Matečnou. Chcú ísť aj za Pellegrinim

Minúta po minúte

Video: Farmári sa opäť pohli do centra Bratislavy. Policajti im opäť dávali fúkať. (týždeň)

Farmári sa vydali s traktormi pred úrad vlády a parlament. Skupiny idú po päť traktorov. Premiér Peter Pellegrini im na ich žiadosť na stretnutie neodpovedal. Za dopravné komplikácie sa farmári ospravedlňujú.

SaS predpoludním prijme farmárov v parlamente, tlačovku ohlásila na 11.45. Včera ich prijal prezident a odmietla ministerka Matečná.

Shooty o tom, ako Bratislava privítala farmárov.

Ministerka Gabriela Matečná opäť opakovala, že väčšina požiadaviek farmárov je už splnená. Na tlačovke k neuskutočnenému stretnutiu povedala, že protesty farmárov sú dobre organizované. Farmárov nevpustili do budovy ministerstva a ministerka odmietla zísť za nimi. „Nie je možné rokovať s každým poľnohospodárom separátne.“ O situácii s premiérom zatiaľ nehovorila.

Farmári sa presúvajú od ministerstva pôdohospodárstva naspäť na Tyršovo nábrežie. Do zajtra 9:00 chcú čakať na odpoveď premiéra na svoju žiadosť o stretnutie. Potom plánujú pokračovať v jazdách s traktormi mestom k úradu vlády a parlamentu.

Video .týždňa: Farmári prišli na ministerstvo pôdohospodárstva, privítal ich tam hovorca a oznámil im, že za ministerkou nemôžu ísť všetci. Farmári teraz žiadajú, aby prišla ministerka medzi nich. Na námietky, že ani u prezidenta neboli všetci, reagujú, že s ministerkou majú svoje skúsenosti, nie dobré.

Polícia zatiaľ nechce pustiť farmárov za ministerkou Matečnou. Farmári chcú ísť na všetkých traktoroch. Na Tyršovom nábreží je bratislavský policajný šéf Csaba Faragó. Farmári čakajú, či ich pustia do centra na ministerstvo pôdohospodárstva.

Farmári už s traktormi zaparkovali pred prezidentským palácom. O 14. hodine ich prijme prezident Kiska.

Foto - Zuzana Vargová