Agropodvody na východe

Generálny prokurátor opakovane kritizoval postup svojich podriadených v prípadoch farmárov z východného Slovenska.

Minúta po minúte

Zdá sa, že na východnom Slovensku sa podaktorí prokurátori riadia vlastným svedomím a názorom a nie platnou právnou úpravou, čo je chyba, povedal Jaromír Čižnár po preverovaní trestných spisov týkajúcich sa farmárov. Generálny prokurátor priznal, že v prípadoch pochybili nielen policajti, ktorým už farmári neveria, ale aj prokurátori. „Všetky spisy videl aj prokurátor a ak si nevšimne pochybenia policajta, tak ten dozor bol biedny,“ dodal Čižnár.

Generálna prokuratúra ohlásila na pondelok tlačovku, na ktorej bude informovať o výsledkoch preskúmania trestných vecí týkajúcich sa farmárov. Konferencia začína o 10:30, vystúpia na nej generálny prokurátor Jaromír Čižnár a jeho námestník Peter Šufliarsky.

Sebastiana Vadalu prepustia z väzby na kauciu. Krajský súd v Košiciach v pondelok potvrdil rozhodnutie Okresného súdu v Trebišove. Vadala je obvinený  z prečinu nebezpečného vyhrážania a pokračovacieho prečinu výtržníctva, vo väzbe bol od polovice marca. (tasr)

Danko je tvrdí, že niektorí farmári, ktorí prišli do Bratislavy, nevlastnia žiadnu pôdu. Podľa neho sú to marketéri a majú politické ambície. „Nie všetci boli farmári a nie všetci boli malí farmári,“ povedal v TA3.

Herec Martin Huba k protestujúcim farmárom: „Tí chlapci na traktoroch sem neprišli preto, že majú nadbytok nafty. Oni pocítili veľkú bezmocnosť voči mafii štátu, lebo im bola kradnutá zem.“