Andrej Kiska

  • Kiska nebude znovu kandidovať na prezidenta, z politiky však neodchádza
  • podrobnosti povie na jeseň po komunálnych voľbách
  • Kiskov poradca Baťo v rozhovore vraví, že v Prezidentskom paláci rátajú s tým, že Kiskovi kritici budú hrať na to, že prezident sa chystá na vstup do straníckej politiky

Minúta po minúte

Kiskov poradca Rado Baťo: „Hoci vládna koalícia vedená Smerom podáva katastrofálny výkon, preferencie sú len ako-tak na strane opozície. Nehovoriac už o realite zostavovania pestrej koaličnej vlády. Neverím, že tento problém, ktorý tu je už šesť rokov, sa do volieb zázračne stratí. Andrej Kiska ako osoba môže urobiť veľa.“

Poslanci Smeru tvrdia, že Kiska by mal zvážiť zotrvanie vo funkcii. Za jeho rozhodnutím nekandidovať vidia poslanci Smeru informácie z Finančnej správy, ktoré podľa nich Kisku diskvalifikujú z funkcie. (tasr)

Hrnko o Kiskovom úmysle zostať v politike: „Človek, ktorý dosiahol vrchol v politike, by mal už ostať na tom vrchole a neznižovať sa nižšie, pretože jednoducho keď som dosiahol vrchol, mal by som byť spokojný s tým vrcholom,“ hovorí podpredseda SNS.

Maďarič: Prezidentské voľby stratili hlavného favorita a o to budú napínavejšie. Ako povedal, on sám kandidovať nemieni. „Ako člen Smeru budem s napätím čakať na kandidáta,“ dodal Maďarič s tým, že na Slovensku je dostatok osobností, ktoré by kandidovať mohli. Nikoho však nemenoval.