Bratislava

Minúta po minúte

Na Kamennom námestí v centre Bratislavy začali odstraňovať nelegálne stánky s rýchlym občerstvením, ktoré sa nachádzajú priamo v strede námestia a roky blokovali spustenie jeho revitalizácie. (tasr)

Od štvrtka bude bratislavský most Lafranconi opäť v plnej prevádzke. NDS oznámila, že výmenu mostných záverov, ktorú začala 29. júla, dokončila o dva dni skôr. (tasr)

Pre mimoriadne horúce teploty predlžujú niektoré bratislavské kúpaliská otváracie hodiny – od stredy do utorka 7. augusta budú  kúpaliská Lamač, Rača a Krasňany zatvárať až o 20.00 h. Mesto posilnilo aj kropenie rozpálených ciest v centre a zabezpečilo cisterny s pitnou vodou na Hlavnou námestí a Poštovej ulici.

Most SNP sa má stať národnou kultúrnou pamiatkou. Zatiaľ nevieme, či budú pamiatkou aj priľahlé cestné nájazdy a zjazdy, ale isté je, že hlavné mesto ešte nikdy nebolo tak blízko k prepojeniu územia, ktoré tento most pred päťdesiatimi rokmi rozdelil.

S ideou mosta v tomto úseku pracovali architekti už v 50. rokoch. Kolektív Sídlisko Podhradie: Projekt 1957 – 1959, autori Alois Daříček, Ferdinand Konček, Iľja Skoček a Ľubomír Talaš. Foto N – Tomáš Benedikovič

Drevenú stavbu pod Mostom SNP nikto nepovolil. Ďalší postup má v najbližších dňoch určiť hodnotenie štátneho stavebného dohľadu. Ak sa preukáže, že ide o čiernu stavbu, stavebný úrad by mohol navrhnúť jej odstránenie.

Stavbu pod Mostom SNP nikto nepovolil, ďalší postup určí stavebný úrad v Petržalke. Foto N – Tomáš Benedikovič

Magistrát hlavného mesta poslal Pamiatkovému úradu návrh s potvrdením pamiatkovej ochrany pre Most SNP, ale žiada o vyradenie mostných nájazdov na ľavej aj pravej strane nábrežia.

Primátor Bratislavy pozval premiéra Petra Pellegriniho na návštevu Bratislavy. Ivo Nesrovnal to povedal po stretnutí s predsedom vlády.

Naživo: Primátor Bratislavy Nesrovnal rokoval s premiérom Pellegrinim o doprave.

Chlad zabil v Bratislave tento rok v rekordne krátkom čase už 7 ľudí. Zruženie Vagus žiada v projekte Voláme SOS verejnosť o finančnú pomoc na záchranu ľudí bez domova pred smrťou podchladením.