David Bowie

Minúta po minúte

Umelci umierajú stále a často rýchlo, ale tých, ktorí ľudí sprevádzali celým životom, zrátaš na prstoch jednej ruky. Žili a menili sa s nimi, občas úplne zmizli, len aby sa opäť zjavili, len teraz zrazu – nie sú. Boli kdesi nablízku tak dlho, že teraz po nich ostáva prázdno. Ak ho ktosi zaplní, už to nebude to isté. Píše Samo Marec.

ČT art dnes o 22:05 odvysiela koncert David Bowie: A Reality – Live in Dublin. Ide o záznam z posledného svetového turné britského speváka. Jeho tvorbu v relácii Jasná reč o 21:35 na tom istom kanáli rozoberú hudobní publicisti Pavel Turek a Pavel Klusák.

„Keď tento časopis (Mojo) urobil zoznam 100 jeho najlepších pesničiek, tak som si tak hovoril, stáva sa, že niekto urobí jednu pesničku, čo zasiahne svet a ovplyvní milióny ľudí, niekto 5, podaktorí aj 20. Ale 100 takých silných vecí? 100?!? Lemmy zložil v podstate jednu, aj keď teda sakra podarenú. Tento prešľachtený android do posledného dychu skúšal, ako sa dá myslieť a tvoriť inak ako naposledy.“ Shooty o Davidovi Bowiem.