Denník N

Dobrá voľba

Články

Minúta po Minúte

Hlas pri možnej spolupráci s Dobrou voľbou pripúšťa len jej zánik a prechod členov k nim. „Hlas nepôjde do žiadnej koalície, nebude to vyzerať ani tak, že členovia Dobrej voľby dostanú miesto na kandidátke,“ povedal Peter Pellegrini. S Dobrou voľbou rokujú.

Dobrá voľba už začala rokovať s Hlasom o spolupráci. „Môžeme byť voči Hlasu podozrievaví, ale nemôžeme ich prehliadať. Peter Pellegrini aspoň berie vládnutie a spravovanie štátu vážne. Je to dokonalý premiér, akého si viem predstaviť? Nie. Ale viete si predstaviť, že by bol niekto horším premiérom, ako bol Igor Matovič alebo Eduard Heger? Ja už ani nie,“ vraví podpredseda Dobrej voľby Rado Baťo.

Na veľký návrat Mikuláša Dzurindu to nevyzerá, píše v Newsfiltri Filip Obradovič. „Ani nie mesiac po tom, čo Dzurinda ohlásil návrat do politiky, nevieme o jeho krokoch nič. Nie je jasné, s kým sa rozpráva, kto okrem neho a Miroslava Kollára má byť súčasťou Modrej koalície. Samostatne chcú ísť KDH, PS aj SaS. Dobrá voľba, ktorá mala byť súčasťou projektu, vraví, že to nikam nevedie. A rokovania sa vedú okolo Hegera, ktorý by mal povedať podrobnosti budúci týždeň.“