Denník N

Dušan Kováčik

Články

Minúta po Minúte

Oprava: V článku „Súd s Kováčikom: Peter Košč na diaľku vypol alarm v dome, polícia tam našla zbrane, peniaze v igelitkách aj listiny o SIS“ z 11. novembra 2022 sme uviedli chybnú informáciu týkajúcu sa výpovede jedného z policajtov, ktorý svedčil v korupčnej kauze bývalého špeciálneho prokurátora.

Na súde s Dušanom Kováčikom sa spomínali aj výpovede policajtov o čudných praktikách pri vyšetrovaní prípadov, za ktorých ututlanie mal dostať peniaze. Odstavený vyšetrovateľ Pavol Jahodník z NAKA hovoril, že takéto prípady držali v tajnosti pred kolegami, lebo sa bežne stávalo, že informácie unikali. Spomenul, ako sa takáčovci vopred dozvedeli o akcii a a mnohí ušli. „Všetkých nás poslali na detektor lži, žiaľ, nie nadriadených,“ citovali z jeho výpovede.

Na súde s Dušanom Kováčikom už čaká bývalý šéf finančnej polície a známy kajúcnik Bernard Slobodník – kľúčový svedok v kauze, ktorý má dnes vypovedať. Slobodník začal vypovedať na súde už pred dvoma mesiacmi, vtedy sa jeho výpoveď nestihla dokončiť a sudca Michal Truban určil, že bude pokračovať až dnes.

Matovič a Fico sú v mnohom odlišní, ale jedno majú spoločné – všetko vnímajú cez prizmu, či im to prinesie politický prospech, všíma si Marián Leško, ktorého zaujalo, ako minister financií v Rádiu Expres obviňoval Sulíka z neschopnosti, no vzápätí trval na tom, že má zostať vo vláde, aby ľudia videli, kto spôsobil všetky problémy. „Nie je problém to, čo sa deje v krajine – to je všetko druhoradé; dominantné je, aby oni získali politické body a uspeli v ďalších voľbách,“ hovorí Leško.

Sudca v kauze Dušana Kováčika prerušil vypočúvanie kľúčového svedka Bernarda Slobodníka, súd bude pokračovať 10. a 11. novembra.