Eurofondy v školstve

Minúta po minúte

Peter Plavčan dnes poslal prezidentovi Kiskovi list, v ktorom oznamuje svoju demisiu k 31. augustu. Prezident teraz očakáva oficiálny návrh premiéra na nového ministra školstva, informuje Kancelária prezidenta. Ak ho nedostane, vyberie jedného z ministrov, ktorý bude dočasne spravovať rezort.

Andrej Danko tvrdí, že ešte nevie, kto bude novým ministrom školstva. „Naozaj neviem, nikomu som to miesto ešte ani neponúkol,“ povedal. (pluska)

Po odstúpení Petra Plavčana povedie rezort školstva dočasne iný člen vlády za SNS. Úrad vlády teraz čaká na obsah abdikačného listu, najmä pokiaľ ide o dátum vzdania sa funkcie. (tasr)

Peter Plavčan doručí demisiu prezidentovi v najbližších dňoch. Formálne ukončí výkon funkcie ministra školstva až po tom, ako jeho demisiu prijme Andrej Kiska. (tasr)

OĽaNO nevidí v SNS žiadneho vhodného človeka na post ministra školstva. „Je to malé víťazstvo, ale musíme čo najskôr začať naprávať škody, ktoré SNS spôsobila na ministerstve školstva, hoci mnohé sa už napraviť nedá,“ povedala Veronika Remišová. (tasr)

„Mojím najväčším hriechom je, že som prevzal hodnosť kapitána,“ povedal Andrej Danko. Odvtedy na neho vraj útočia. „Budem ďalej zvažovať, ako a či vôbec ďalej v politike.“

„Beriem to ako životnú skúsenosť, túto vzniknutú situáciu som bol pripravený riešiť. Ľudia, ktorí dnes mali so mnou rozhovor o mojom postupe, môžu dať dôkaz,“ povedal Danko. Predseda SNS je zvedavý na reakciu regiónov SNS, zvažuje zvolanie širšieho predsedníctva strany. 

„Videl som dnes smutného človeka profesora Plavčana, ktorému nikto nedokázal žiadnu korupciu, ale je ňou pošpinený. Danko je rok v politike, Danko neriadil štát 27 rokov, Danko nedostal spoločnosť do stavu, v akom je. Danko nie je problémom toho, že máme na rôznych stupňoch náznaky korupcie."

„SNS popiera akúkoľvek korupciu, ktorá sa dotýka SNS,“ povedal Andrej Danko. „Som pripravený vyvodiť zodpovednosť voči komukoľvek v prípade dokázania trestnoprávnej zodpovednosti.“

Už viac ako 96315 z vás dostáva správy e-mailom