Eurofondy v školstve

Minúta po minúte

„Nového ministra školstva“ oznámi SNS v utorok, tak „ako bolo avizované“, oznámila riaditeľka kancelárie predsedu SNS s tým, že stretnutie s predstaviteľmi Slovenskej národnej strany sa uskutočnilo“.

Nová ministerka školstva podpredsedníčkou vlády síce nebude, ale SNS post podpredsedu vlády dostane. „Prečo by sme ho nemali mať,“ povedal podpredseda SNS Anton Hrnko.

Novou ministerkou školstva bude žena z externého prostredia, na ministerstve dnes nepracuje, oznámil podpredseda SNS Anton HrnkoDohodli sa na nej na nedeľnom predsedníctve, vyberali z troch kandidátov.

Meno ministra školstva by mohlo byť známe v najbližších dňoch. „Predseda SNS je veľmi blízko ku konkrétnemu menu, ktoré by mi mal v najbližších dňoch predstaviť,“ tvrdí premiér Fico. „Verím, že urobí dobré rozhodnutie pri výbere kandidáta za SNS.“

Peter Pellegrini vyzve ministerku Gabrielu Matečnú, aby konala pri eurofondoch čo najrýchlejšie. „Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini bude informovať pani ministerku poverenú vedením ministerstva školstva o vážnosti situácie týkajúcej sa výzvy, ktorá mala byť zrušená, a požiada ju, aby konala čo najrýchlejšie, pretože čas beží,“ uviedol Pellegriniho úrad.

V parlamente začal rokovať výbor pre vzdelávanie. Keďže SNS ešte nenavrhla nového ministra školstva, rezort zastupuje štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová (Smer). Na výbore by sa malo prerokovať aj to, ako sa čerpajú eurofondy.

Andrej Danko priznal problémy pri hľadaní nástupcu Petra Plavčana. Je podľa neho veľmi ťažké nájsť odborníka, ktorý by išiel v tejto situácii robiť ministra školstva. Do konca týždňa by meno známe byť mohlo, povedal v rádiu Expres.

Už viac ako 102079 z vás dostáva správy e-mailom