Eurofondy v školstve

Minúta po minúte

Policajný prezident Tibor Gašpar povedal, že polícia stále preveruje čerpanie eurofondov na ministerstve školstva. „Polícia spustila preverovanie, popritom sme prijali niekoľko trestných oznámení, máme viac spisov otvorených. Prebieha preverovanie, prebieha vyšetrovanie. Len čo budeme môcť povedať viac, tak vám tie informácie poskytneme.“

Novým členom sekcie štrukturálnych fondov na ministerstve školstva a expertom na riadenie eurofondov je Rastislav Igliar. (tasr)

„Nového ministra školstva“ oznámi SNS v utorok, tak „ako bolo avizované“, oznámila riaditeľka kancelárie predsedu SNS s tým, že stretnutie s predstaviteľmi Slovenskej národnej strany sa uskutočnilo“.

Nová ministerka školstva podpredsedníčkou vlády síce nebude, ale SNS post podpredsedu vlády dostane. „Prečo by sme ho nemali mať,“ povedal podpredseda SNS Anton Hrnko.

Novou ministerkou školstva bude žena z externého prostredia, na ministerstve dnes nepracuje, oznámil podpredseda SNS Anton HrnkoDohodli sa na nej na nedeľnom predsedníctve, vyberali z troch kandidátov.

Meno ministra školstva by mohlo byť známe v najbližších dňoch. „Predseda SNS je veľmi blízko ku konkrétnemu menu, ktoré by mi mal v najbližších dňoch predstaviť,“ tvrdí premiér Fico. „Verím, že urobí dobré rozhodnutie pri výbere kandidáta za SNS.“