Finále MS 2002

Články

Minúta po Minúte

Čo bolo potom: Naša liga produkuje každý rok hráčov do NHL a kluby sa predbiehajú v tom, kto prvý odmietne ponuky z KHL. Poprad chce nadviazať na svoju olympijskú kandidatúru a rád by usporiadal aj Svetový pohár. Do zbierky nám totiž chýbajú len dve zlatá. To druhé bude zo zimnej olympiády. Juraj Široký dokonca uvažuje, že naša reprezentácia vyhrá aj Stanley Cup, aj tak máme momentálne za morom hráčov na štyri mužstvá. Ďakujeme chlapcom z Göteborgu, na ich zlato nikdy nezabudneme.

Čo bolo potom: Veľkolepý príchod na Slovensko, plné námestia, nekončiace oslavy, alebo ako východniari hovoria, poď na jedno. Titul majstrov sveta na Slovensku totálne zmenil pohľad vlády na šport. Nemohli sme zaspať na vavrínoch. Nie dnes, keď sme na ceste stať sa hokejovou veľmocou. Hokejový štadión do každého mesta, znel rozkaz. Niekde aj dva. V každej škole na stene visia fotky Vinca Lukáča a Jozefa Golonku.

59:59 – Sme majstri sveta! A keby ste to nevedeli, najbližších 20 rokov určite nebudeme.

Deväť sekúnd do konca – Toto je najnedovolenejšie zakázané uvoľnenie našej histórie, všetko sa to rozhodne pri buly v našom pásme. Vyhrali sme buly. Tri, dva, jedna, ešte nie sme majstri sveta!!!

60. minúta – Rusi poslali brankára do gulagu za spisovateľmi a majú na ľade 6 korčuliarov.

59. minúta – To bola akcia, že by o nej Boris Valábik v prestávkom štúdiu hodinu a pol dokázal kresliť na monitor a napísať knižnú trilógiu.

59. minúta – Slovensko strieľa gól! Skóruje Peter Bondra! Žigo Pálffy zachytil ruskú prihrávku, na ľavom krídle našiel Bonsaja a 100 sekúnd do konca zápasu strieľame snáď už zlatý gól!

57. minúta – Už prichádza únava, pri pohybe niektorých hráčov vyzerá aj pohyb tektonických dosiek na dne Mariánskej priekopy ako demonštrácia rýchlosti.

55. minúta – Rusko strieľa gól – 3:3! Pri avizovanom vylúčení vyrovnáva Maxim Sušinskij nepokrytý unavenými slovenskými obrancami. „Bude sa vylučovať, ale pán rozhodca, za čo? Gól…“ okomentoval komentátor.

55. minúta – Rusi sú dotieraví ako elitná jednotka jehovistov počas karantény.

54. minúta – Vyrovnávajúci gól visí vo vzduchu, 18 rokov neskôr to tuší už aj Edo Chmelár.

52. minúta – Maxim Afinogenov z ľadu takmer neschádza, zrejme zbiera vernostné body. Za odmenu ho naši teraz zalisovali do mantinelu.

50. minúta – Začíname vyhadzovať puky aj za cenu toho, že ich nikto nikdy nenájde. Do útočného pásma sa pozerá maximálne tak Rasťo Staňa. Aj zakázané uvoľnenie je vítanou zmenou.

49. minúta – Naši sa bránia tak, že už aj Žigo Pálffy puk len vyhadzuje a nevymýšľa nič so svojimi zlatými ručičkami.

47. minúta – Prestrih na Námestie SNP. Bolo to tak dávno, že na Manderláku svieti reklama Nokia.

46. minúta – Už začíname brániť všetkým, čím sa dá. Ak by sme nejaké mali, dáme do bránky aj naše tanky a na modrú čiaru prezidentský špeciál. V Lašákovej bránke teraz namiesto puku, našťastie, skončil len Somík.

44. minúta – Réžia už naozaj našla Rudolfa Schustera, no titulok si neopravila, podľa Švédov je to stále „Rudolf Schuscer“.