Denník N

Fotookienko

Články

Minúta po Minúte

Fotookienko – Britániu zasiahla vlna horúčav. Ľudia sa zhromažďujú na plážach Durley a Alum Chine v anglickom Bournemouthe.

Fotookienko: Anglicko včera zažilo zatiaľ najteplejší deň v tomto roku. Na pláže vyšli tisícky ľudí, Veľká Británia patrí medzi koronavírusom najviac zasiahnuté krajiny v Európe.

Fotookienko: Na Červenom námestí v Moskve sa dnes konala vojenská prehliadka na počesť víťazstva nad fašizmom. Pôvodne sa mala konať 9. mája, ale pre pandémiu koronavírusu bola odložená.

Fotookienko: Obyvatelia niektorých afrických a ázijských štátov mohli pozorovať čiastočné zatmenie Slnka. Išlo o nevšedné prstencové zatmenie, pri ktorom prirodzená zemská družica vytvorí z hviezdy ohnivý kruh. (čtk)

Fotookienko: Bratislavské SND dnes prvýkrát po uvoľnení opatrení odohralo predstavenie Tak sa na mňa prilepila.

Fotookienko: Britská kráľovná Alžbeta II. sa prvýkrát po niekoľkých týždňoch ukázala na verejnosti. V areáli Windsorského zámku si v nedeľu zajazdila na poníkovi. (tasr)

Fotookienko: Na pláži vo francúzskom letovisku La Grande Mottesa sa môžu ľudia kúpať a opaľovať vo vyznačených zónach. Rezervácia miesta na pláži je zadarmo, ale je povinná. Existuje čakacia listina, záujemca sa miesta na pláži dočká po dvoch dňoch. (čtk)

Fotookienko: Pápež František odslúžil omšu na počesť 100. narodenia Jána Pavla II. Konala sa v Bazilike sv. Petra v Ríme, ktorú po vyše dvoch mesiacoch otvorili pre verejnosť. (tasr)

Fotookienko: V Central Parku v New Yorku postavili pohotovostnú nemocnicu so 68 lôžkami, ktorá je vybavená dýchacou jednotkou. Štát New York má už viac ako tisíc obetí koronavírusu, známych prípadov nákazy je už okolo 60-tisíc.

Foto: Stovky až tisícky klimatických aktivistov na niekoľko hodín obsadili tri hnedouhoľné bane na východe Nemecka. Požadovali okamžité ukončenie ťažby.

Fotookienko: Košická futbalová aréna počas kontrolného dňa. Predbežne bude mať kapacitu 5572 divákov, na ďalšie fázy stavby zatiaľ nie sú peniaze.

Fotookienko: Ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná prišla na rokovanie parlamentu na bicykli. Urobila tak pri príležitosti Európskeho týždňa mobility.