Futbal

Články

Minúta po Minúte

V nedeľu čakajú obhajcov titulu Francúzov Poliaci, ktorí sa do osemfinále dostali len vďaka lepšiemu skóre ako Mexiko. Od 20.00 h. budú hrať Angličania proti Senegalu.

V prvých dvoch osemfinálových zápasoch katarského šampionátu uspeli favoriti. Holanďania po jasnom priebehu vyradili Američanov 3:1. Argentína po množstve nevyužitých šancí vyhrala nad Austráliou 2:1.

Austrália mohla vyrovnať osemfinálový zápas s Argentínou. Obranca Aziz Behich prešiel cez štyroch protihráčov, dostal sa až pred brankára Emiliana Martíneza, no v poslednej chvíli zakročil obranca. Po následnom rohovom kope Ajdin Hrustic tesne minul bránu.

Austrálčanom sa podarilo znížiť stav zápasu proti Argentíne na 1:2. Jednu z mála striel Austrálie vyslal spoza šestnástky Craig Goodwin a Enzo Fernandes si ju nešťastne zrazil do vlastnej brány.

Argentína vedie nad Austráliou 2:0. V 58. minúte využil veľkú chybu defenzívy Austrálčanov Julian Álvarez. Brankár Mathew Ryan po „malej domov“ urobil kľučku na dvoch napádajúcich hráčov, no nevyšlo mu to a Álvarez poľahky zasunul loptu do siete.

Osemfinále MS: V polčase Argentína po Messiho góle vedie nad Austráliou 1:0. Pre útočníka Paríža St. Germain to bol deviaty presný zásah na svetových šampionátoch, čím prekonal svojho krajana Diega Maradonu.

Argentína vyhráva v osemfinálovom zápase nad Austráliou 1:0. Lionel Messi využil hneď prvú väčšiu príležitosť v 35. minúte, keď sa v šestnástke presadil na malom priestore cez viacerých súperových hráčov.

V prvej polhodine osemfinále boli Argentínčania nevýrazní. Loptu síce mali viac na kopačkách, no Austrália zase mala možnosť zahrať viacero štandardných situácií bez ohrozenia brány súpera.

Začalo sa druhé osemfinále MS vo futbale medzi Argentínou a Austráliou. Juhoameričania po úvodnej prehre so Saudskou Arábiou napokon vyhrali skupinu C, Austrálčania v základnej časti vyradili Dánov. Do osemfinále postúpili druhý raz v histórii. Ďalej sa ešte nikdy nedostali.

Holanďania na všetkých MS, ktoré hrali, postúpili zo skupiny. Aspoň do štvrťfinále sa dostali šiesty raz z posledných 13 turnajov, ale až na štyri sa vôbec nekvalifikovali.

Holanďania vedú nad USA 3:1 po góle Denzela Dumfriesa v 81. minúte. Americká obrana zabudla na Holanďana na zadnej žrdi, Daley Blind mu poslal center a Dumfries už nemal problém prekonať Matta Turnera v bráne USA.

Futbalisti USA znížili na 1:2 v osemfinále MS proti Holandsku v 76. minúte. Gólu predchádzala chyba Holanďana Memphisa Depaya pri rozohrávke, no Američan Haji Wright získal iba rohový kop. Z neho už však prekonal brankára Andriesa Nopperta.

Úvodnú šancu 2. polčasu mal Američan Tim Ream. V 49. minúte Američania zahrávali rohový kop, center prepadol až na Reama, ktorý loptu zasiahol kolenom, a pred bránkovou čiarou ju zastavil Cody Gakpo, najlepší strelec Holandska na turnaji.