Grécke dlhy

Všetky správy o gréckej dlhovej kríze

Minúta po minúte

Ministri financií eurozóny sa v pondelok nedohodli na uvoľnení ďalšej časti finančnej pomoci pre Grécko ani na zmiernení dlhovej záťaže Grécka. Šéf euroskupiny Jeroen Dijsselbloem povedal, že dohoda je blízko a rokovania by sa mohli skončiť na zasadaní ministrov o 3 týždne. (čtk)

Francúzsko je za to, aby sa dlhová záťaž Grécka časom zmiernila. Uviedol to zdroj z prezidentského paláca, ktorý sa odvoláva na telefonický rozhovor nového prezidenta Emmanuela Macrona s gréckym premiérom Alexisom Tsiprasom. (tasr)

Grécky minister financií predstavil nové tvrdé úspory v hodnote 4,9 miliardy eur.  Schválenie tohto programu je predpokladom pre ďalšiu medzinárodnú finančnú pomoc. (tasr)

Nemeckí politici naliehajú na MMF, aby neskončil s pomocou Grécku. Počas víkendu sa tak vyslovil minister financií Wolfgang Schäuble a dnes aj Manfred Weber, ktorý sa zaoberá európskou politikou. (tasr)

Veritelia môžu čoskoro uvoľniť ďalšie peniaze pre Grécko, tvrdí to nemecký minister financií Wolfgang Schäuble. "Ak grécka vláda splní všetky dohody, európski ministri financií budú môcť 22. mája uzavrieť hodnotenia záchranného programu, a potom uvoľniť ďalšiu tranžu. Čím dlhšie to bude trvať, tým viac bude na trhoch a v ekonomike neistoty," povedal Schäuble. (tasr)

Grécka ekonomika v tomto roku vykáže rast len o 1,5 %, brzdí ju pomalý pokrok pri previerke záchranného programu. Predpovedá to  tamojší hospodársky inštitút IOBE. Zhoršil tak svoju januárovú prognózu, ktorá počítala s rastom až o 1,8 %. (čtk)

Podľa Nemecka musí Grécko prijať ďalšie reformy. Veritelia podľa predstáv Berlína až potom začnú uvažovať o tom, či krajina potrebuje ďalšie zníženie dlhovej záťaže, uviedlo spolkové ministerstvo financií. (tasr)

Inflácia v Grécku v marci zrýchlila na 1,7 % z 1,4 % vo februári. Rast je výraznejší, než sa čakalo. (čtk)

Nezamestnanosť v Grécku zotrvala v januári na úrovni 23,5 %. Počet nezamestnaných dosiahol približne 1,12 milióna. (tasr)

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Už viac ako 88714 z vás dostáva správy e-mailom