Hazard v Bratislave

Minúta po minúte

Pred hlasovaním o zákaze hazardu v Bratislave apelujú na poslancov aktivisti aj zástupcovia hazardu. Tí sľubujú, že ak ich z mesta nevykážu, každý zástupca zredukuje počet prevádzok na polovicu. 

Bratislavskí poslanci budú hlasovať o úplnom zákaze hazardu, a nie podľa umiestnenia herní, ako navrhovala časť zastupiteľov. O nariadení chcú hlasovať o 15.30.

Bratislavské zastupiteľstvo má dnes hlasovať o zákaze hazardu, no nie je uznášaniaschopné. Ak do pol hodiny neprídu poslanci, primátor zvolá ďalšie zasadnutie do dvoch týždňov.

Bratislavskí poslanci dnes budu rozhodovať o zákaze hazardu. Pred Primaciálnym palácom postávajú s transparentmi zástupcovia herní, žena s megafónom skanduje „Bratislava nechce čierne herne“.

N - Matej Dugovič

Bratislavskí poslanci budú vo štvrtok opäť hlasovať o zákaze hazardu. Primátor Ivo Nesrovnal predloží návrh o úplnom zákaze. Ak prejde v takejto podobe, zástupcovia hazardu ho napadnú na súde. Časť poslancov je proti prohibícii a žiada iba reguláciu, druhá hovorí, že iný ako úplný zákaz by nebol účinný.

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal je ochotný uvažovať o tom, že rozdelí hlasovanie o hazarde a umožní tak poslancom rozhodnúť, z akých budov má hazard zmiznúť. Podmieňuje to však oficiálnou požiadavkou, ktorá musí prísť zo strany predsedov poslaneckých klubov, mestskej finančnej komisie a petičného výboru. „Zatiaľ sa tak nestalo a postupujem tak, že hlasovanie nerozdelím.“ (tasr)

“Nepoužívajme hneď atómové bomby, po nich zostáva len spúšť,” hovorí Chren. V boji s hazardom chce najskôr použiť konvenčné zbrane, no ak by regulácia bez hotelov nestačila, Chren navrhuje neskôr zákon sprísniť. Štasselová hovorí, že by to neskôr nebolo možné, lebo zákaz je viazaný na petíciu.

Zástupca Asociácie zábavy a hier sediaci v publiku sa pýta, či je prohibícia riešenie, keď podľa neho nikde v okolitých štátoch to nefunguje a po zákazoch vznikajú čierne herne. Štasselová hovorí, že v Brne boj proti nelegálnemu hazardu pokročil ďalej a pri stovkách prehliadok zabavili prístroje z nelegálnych prevádzok.