Denník N

Igor Matovič

Články

Minúta po Minúte

OĽaNO podporí úradnícku vládu, pokiaľ im premiér Ľudovít Ódor splní dve podmienky – zachovanie 200 eur na dieťa a vyrokovanie podpory od ostatných strán na 500-eurovú odmenu za účasť vo voľbách, ktorú sa Igor Matovič neúspešne snaží presadiť v parlamente. „Ak od nás chcú podporu a chcú, aby sme sa k nim pridali, má to svoju cenu,“ povedal Matovič po rokovaní s Ódorom.

V OĽaNO sa ešte nerozhodli, či dajú zvolať ďalšiu mimoriadnu schôdzu, na ktorej by sa prerokúvali návrhy presunuté z májovej schôdze. Podľa Igora Matoviča sa o tom ešte rozhodnú na poslaneckom klube.

Demokrati zastavili OĽaNO, píše Monika Tódová v Newsfiltri a rekapituluje pondelkové dianie okolo mimoriadnej parlamentnej schôdze, s ktorou prišli Obyčajní. „Matovič tušil, že všetko je len divadielko. Ešte v nedeľu poslal oznámenie, že v pondelok o 16:00 má debatu s občanmi v Poprade a o 19:00 v Prešove. Samozrejme, že sa nedá aj rokovať v parlamente, aj byť na východe. Ale on je asi zázračný.“

Predseda OĽaNO Igor Matovič zatiaľ nemá dohodnutý termín schôdzky s novým premiérom Ľudovítom Ódorom. Stretnutia sa však zúčastní. Na otázku, s čím na rokovanie o programovom vyhlásení vlády pôjde, odpovedal, že „bude počúvať“.