Interrupcie

ĽSNS druhýkrát predložila návrh na sprísnenie potratov, parlament však o ňom nebude rokovať ani v septembri, rozhodol o tom Danko na základe stanoviska ústavnoprávneho výboru

Minúta po minúte

Pápež František kritizoval potraty pre defekty plodu. „V minulom storočí bol celý svet v šoku z toho, čo robili nacisti, aby uchovali čistotu rasy. Dnes robíme to isté, ale v bielych rukavičkách.“ Argentínsky denník Clarín v tejto súvislosti pripomenul, že poslanci v Argentíne, odkiaľ pápež pochádza, tento týždeň schválili návrh na legalizáciu interrupcií. (čtk)

Poslanci zrejme nebudú hlasovať o návrhu kotlebovcov na obmedzenie potratov a odložia ho. Robert Fico predpokladá, že poslanci schvália procedurálny návrh, aby sa už v rokovaní o tomto návrhu nepokračovalo. „Na túto tému nebola spoločenská objednávka, bola vytiahnutá zo šuflíka,“ povedal Fico.

O sprísnení interrupčného zákona, ktoré navrhujú kotlebovci, budú poslanci hlasovať 12. júna popoludní. Parlamentné strany sa na tom dohodli na dnešnom poslaneckom grémiu.

Kotlebov návrh prišli podporiť s kňazom Mariánom Kuffom na balkón desiatky ľudí. Po budove ich sprevádzal poslanec ĽSNS Milan Mazurek.

Foto N

Kotlebov návrh prišiel do parlamentu podporiť aj kňaz Marián Kuffa spolu s desiatkami ďalších ľudí. „Piate prikázanie platí pre všetkých. Nezabiješ,“ opakoval novinárom.

Marián Kuffa. Foto – N

Už druhý deň kotlebovci v parlamente obhajujú svoj návrh zákona, ktorým chcú sprísniť prístup k interrupciám. Rovnako ako včera je plénum takmer prázdne, prítomní sú najmä poslanci ĽSNS.

Foto N