Boje v Iraku

Minúta po minúte

Ozbrojenci v irackom Kirkúku zajali pracovníkov volebnej komisie v niekoľkých volebných miestnostiach a zabránili im tak pokračovať v sčítaní hlasov zo sobotňajších volieb. Z provincie boli hlásené podvody a premiér Abádí povedal, že by sa tam výsledky mali sčítať ručne. (čtk)

Z Iraku sa do Nemecka vrátili dve nemecké islamistky aj so svojimi deťmi. Obe v Sýrii vstúpili do radov IS a neskôr skončili v ženskej väznici. Pôvodne ich mali po prílete zadržať, ale zatiaľ na ne nie sú vydané zatykače. (die welt)

Iracké nálety vo štvrtok zabili 36 bojovníkov Islamského štátu. Iracká armáda uviedla, že medzi zabitými teroristami boli aj viacerí vysokopostavení členovia organizácie. (čtk)

Turecké jednotky zriadili v irackom Kurdistane svoje základne. V pondelok prezident Erdogan oznámil, že po víťazstve v sýrskom regióne Afrín rozšíri jeho krajina operácie do ďalších oblastí. (tasr)

V dôsledku vojny Iraku s radikálmi z IS zažíva v krajine chudobu až jedno zo štyroch detí a štyri milióny irackých detí potrebujú pomoc, varoval UNICEF. Tento týždeň sa uskutoční medzinárodná konferencia o obnove Iraku v Kuvajte. (tasr)