Jaguar pri Nitre

Minúta po minúte

Jaguar začne výrobu vo svojej novej továrni pri Nitre 3. septembra, montovať bude SUV Land Rover Discovery. Závod s výrobnou kapacitou 150-tisíc áut ročne by mal zamestnať 2800 ľudí. (čtk)

Diaľničný privádzač z rýchlostnej cesty R1A k nitrianskemu priemyselnému parku v smere od Bratislavy by mal byť odovzdaný do užívania v polovici marca tohto roka. Investíciu stavia štát v rámci príchodu automobilky Jaguar Land Rover. (tasr)

V Nitre sa pripravuje poklopkávanie základného kameňa pre automobilku Jaguar Land Rover. „Boli sme zahltení,“ rozpráva šéf šéf nitrianskeho projektu Alexander Wortberg o tom, ako sa im na stránke zaregistrovalo 40-tisíc záujemcov o prácu. Väčšina z nich už dnes pracuje v automobilovom priemysle na Slovensku, dodal Wortberg.

Od 26. augusta od 18.00 h do 29. augusta bude uzavretá cesta R1 pri priemyselnej zóne Nitra Mlynárce, dôvodom je výstavba napojenia. (tasr)

Nehnuteľnosti v Nitre zdraželi pre príchod Jaguara medziročne o 15 %.  Prezident Národnej asociácie realitných kancelárií Slovenska Ján Palenčár to prirovnal k situácii v roku 2003, keď sa Slovensko chystalo vstúpiť do EÚ. (tasr)