Jaguar pri Nitre

Minúta po minúte

Diaľničný privádzač z rýchlostnej cesty R1A k nitrianskemu priemyselnému parku v smere od Bratislavy by mal byť odovzdaný do užívania v polovici marca tohto roka. Investíciu stavia štát v rámci príchodu automobilky Jaguar Land Rover. (tasr)

V Nitre sa pripravuje poklopkávanie základného kameňa pre automobilku Jaguar Land Rover. "Boli sme zahltení," rozpráva šéf šéf nitrianskeho projektu Alexander Wortberg o tom, ako sa im na stránke zaregistrovalo 40-tisíc záujemcov o prácu. Väčšina z nich už dnes pracuje v automobilovom priemysle na Slovensku, dodal Wortberg.

Od 26. augusta od 18.00 h do 29. augusta bude uzavretá cesta R1 pri priemyselnej zóne Nitra Mlynárce, dôvodom je výstavba napojenia. (tasr)

Nehnuteľnosti v Nitre zdraželi pre príchod Jaguara medziročne o 15 %.  Prezident Národnej asociácie realitných kancelárií Slovenska Ján Palenčár to prirovnal k situácii v roku 2003, keď sa Slovensko chystalo vstúpiť do EÚ. (tasr)

Jaguar pozastavil výstavbu závodu pri Nitre. Obáva sa Brexitu. Samotná automobilka zatiaľ tieto informácie nepotvrdila. „Jaguar Land Rover podporuje zotrvanie Británie v zreformovanej Európskej únii. Prístup k našim zákazníkom a dodávateľom je pre nás dôležitý, akékoľvek zmeny by mohli mať dosah na naše tržby, náklady a kľúčové zručnosti,“ povedala pre sme.sk tlačová tajomníčka automobilky Stephanie Jonesová. (guardian)

Netreba sa obávať, že by prípadné rozhodnutie Veľkej Británie o odchode z Únie ovplyvnilo investíciu britskej automobilky Jaguar Land Rover na Slovensku. Tvrdí to premiér Robert Fico. „To je investícia súkromného charakteru, netreba sa obávať. Navyše boli prijaté rozhodnutia v takom veľkom rozsahu, že nie je možný krok späť.“