Vražda Jána Kuciaka

Minúta po minúte

Premiér Peter Pellegrini požiadal na stretnutí europoslancov, aby vedeli rozlíšiť vyjadrenia, ktoré majú už politický podtón, od vyjadrení, ktoré sú konštruktívne. Prezidenta Andreja Kisku opäť obvinil, že sa vyjadruje „absolútne negatívne“ a o Slovenskej republike hovorí len negatívne veci.

Ľudia z iniciatívy Za slušné Slovensko sa včera stretli s líderkou delegácie europarlamentu Sophie in ´t Veld a ďalšími europoslancami. Iniciatíva informuje, že sa zhodli na nespokojnosti s vyšetrovaním vraždy, za nedostatočné považujú aj zmeny v polícii.

V centre Piešťan na Nitrianskej ulici pribudol pamätník na pamiatku Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú. Vyzbierali sa naň obyvatelia mesta a má oficiálne povolenie. Ďalší pamätník je v Košiciach.

Mraziarenská a dopravná firma Mochov zo Sládkovičova si vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej pripomína na svojom kamióne.

Foto – Martin Velič

Desiatky ľudí postupne zapaľujú sviečky pri fotografii Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Na bratislavskom Námestí SNP je od 17:00 do 20:00 tichá spomienková akcia pol roka od ich vraždy.

Foto N – Miro Kern