Vražda Jána Kuciaka

  • dnes budú protesty v 60 mestách, organizátori žiadajú predčasné voľby
  • hovoria, že „Fico, Danko a špeciálne Bugár ponížili a oklamali verejnosť“
  • Vadala spomínaný v Kuciakovom texte je vo väzbe na východe
  • súd v Benátkach na neho vydal európsky zatykač pre drogovú činnosť
  • vo vyšetrovaní Kuciakovej vraždy nie sú už dlhšie žiadne nové informácie

Minúta po minúte

Košický Koncert pre Jána a Martinu presunuli pre zlé počasie o týždeň. Spomienkové stretnutie bude na rovnakom mieste (Dolná brána) v nedeľu 25. marca o piatej podvečer. Zmena sa netýka Koncertu pre Jána a Martinu v Nitre zajtra na Svätoplukovom námestí od 17.00.

Gábor Gál z Mosta hovorí, že základná požiadavka z regiónov bola, aby odišiel Kaliňák. Časti delegátov to nestačilo, chceli odchod premiéra. „Koalícia prijala zodpovedné riešenie, ktoré môže s odstupom času posúdiť verejnosť,“ povedal v Sobotných dialógoch RTVS.

Platené voľno zamestnancom dala dnes od 16.00 prvýkrát aj firma Euroline Slovakia, ktorá sa zaoberá projekciou a výstavbou rodinných domov. Tvrdí, že tak urobí vždy, keď bude podobné zhromaždenie ako dnes, a to až do vyšetrenia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Prokuratúra navrhla väzbu pre brata Antonina Vadalu Sebastiana. Obvinila ho z nebezpečného vyhrážania a výtržníctva. V predbežnej väzbe už je Antonino Vadala, ktorý je v Taliansku stíhaný za drogovú činnosť. (tasr)

Študenti UK v Bratislave sa pripájajú k dnešným protestom. „Po vzore študentov našej univerzity z roku 1989 nechceme ostať iba pasívnymi pozorovateľmi a práve dnešným stretnutím študentov UK chceme vyjadriť aktívne náš postoj,“ uviedli vo svojom vyhlásení.