Vražda Jána Kuciaka

Minúta po minúte

Policajný prezident sa stretol s vyšetrovacím tímom vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a chce ho posilniť. „Vzhľadom na to, že som pracoval na vraždách, chcel by som tam vniesť nový pohľad,“ povedal Milan Lučanský. Nechce hovoriť o detailoch z vyšetrovania, aby nepomohol páchateľom.

Na diskusiu prišiel na pódium za Jozefom Kuciakom a Zlaticou Kušnírovou prezident Andrej Kiska. „Všetci, ako sme tu, vám vieme sľúbiť, že to tak nenecháme. Naše Slovensko si nedáme,“ povedal prezident.

Andrej Kiska objíma Zlaticu Kušnírovú. Foto N – Tomáš Benedikovič

Jozef Kuciak na Pohode: „Aj k nám chodili domov listy – kresťansky založení nám písali, aby sme sa modlili a odpustili. Dokážem odpustiť. Ale najprv chcem vedieť komu a prečo.“

Množstvo ľudí privítalo na Pohode dlhým potleskom rodičov Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej – Jozefa Kuciaka a Zlaticu Kušnírovú. „Bola som nedobrovoľne stiahnutá do boja a budem bojovať tak, ako viem – či sa to už niekomu páči, alebo nie,“ povedala Kušnírová k útokom, ktorým čelí na internete.

Ján Kuciak a Martina Kušnírová získali in memoriam čestné občianstvo mesta Žilina. Mesto uviedlo, že ocenenie navrhli udeliť mestskí poslanci za hodnoty, ktoré Kuciak a Kušnírová vyznávali. (tasr)

Pellegrini v RTVS povedal, že sa chce v blízkej dobe informovať, či je pri vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej všetko v poriadku „po technickej stránke“. Do začiatku prázdnin sa preto plánuje stretnúť s novým policajným prezidentom a prokurátormi.

Pellegrini nemá detailné informácie o tom, kedy bude známy výsledok vyšetrovania vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. V RTVS povedal, že pevne verí, že sa nájde nejaký dôkaz alebo človek, ktorý by povedal, čo sa stalo. „Veľmi si želám, aby sme sa dozvedeli pravdu.“