Denník N

Jaroslav Haščák

Články

Minúta po Minúte

Skôr by som očakával, že sa Jaroslav Haščák ospravedlní štátu za to, čo sme počuli na nahrávkach Gorily, komentoval Michal Šipoš (OĽaNO) ospravedlnenie rezortu spravodlivosti za stíhanie a väzbu niekdajšieho spolumajiteľa Penty.

Haščák pripomína svojou žiadosťou o ospravedlnenie alebo miliónové odškodné Harabina, hovorí komentátor Marián Leško. Harabin robil prešľapy a médiá o nich informovali. „On nás za to žaloval, súdy rozhodovali v jeho prospech a on na tom zarábal. Toto bola podlá schéma, keď niekto zarábal na tom, že robil prešľapy, a ešte si z toho robil biznis. Je to niečo podobné,“ povedal Leško, podľa ktorého každý, kto si prečítal alebo vypočul Gorilu, vie, že nie je o čom diskutovať.

To, že advokát Peter Kubina začal zastupovať Jaroslava Haščáka v spore o náhradu škody za jeho väzbu, je pre komentátora Denníka N Romana Pataja ľudským sklamaním. „Zdôvodňuje to tým, že len napĺňa právo Haščáka na obhajobu. Keby som bol posledný advokát na svete a len tak sa dá to právo naplniť, tak by som Haščáka obhajoval aj ja,“ hovorí Pataj s tým, že toto nie je ten prípad. „Tento týždeň som zachytil, že Marek Para zastupuje mamu poškodenej z Miloslavova. Myslím, že preto, aby si zlepšil svoj imidž. Kubina urobil pravý opak,“ povedal Pataj. (v redakcii)

Advokát Peter Kubina k zastupovaniu Jaroslava Haščáka: „Aj súper, ktorému publikum v aréne nefandí a netlieska, má právo na to, aby sa s ním hralo podľa pravidiel.“ Zastupovanie prevzal, lebo sa stotožnil s dôvodmi, pre ktoré sa rozhodol žiadať o náhradu škody od štátu. Kubina ako poškodených zastupuje aj rodičov Jána Kuciaka. V prípade jeho vraždy vypovedal Haščák ako svedok.