Kaliňákove kauzy

Minúta po minúte

Trestné oznámenie na Mariána Kočnera pre podozrenia z trestného činu skrátenia dane a poistného podal na generálnej prokuratúre poslanec Jozef Rajtár (SaS). Dôvodom je podozrivý prevod bytov v bytovom komplexe Five Star Residence v Bratislave. (tasr)

Minister kultúry Marek Maďarič v relácii RTVS povedal, že by na mieste Roberta Kaliňáka odstúpil. „Už som sa k tomu vyjadril viackrát v tom zmysle, že ja by som asi ten mediálny a iný tlak, aký je vyvíjaný na pána Kaliňáka, nevydržal.“

„Ja mám teraz veľa práce,“ odpovedal minister vnútra Robert Kaliňák na otázku, či si dnes v parlamente vypočuje správu prezidenta Andreja Kisku o stave republiky. V poslednej správe Kiska Kaliňáka kritizoval pre kauzu Bašternák.

Špeciálna prokuratúra zamietla sťažnosť Ladislava Bašternáka proti vznesenému obvineniu pre daňový trestný čin. Potvrdil to špeciálny prokurátor Dušan Kováčik.

Pred domom Ladislava Bašternáka sú policajti z Pohotovostnej motorizovanej jednotky. Podľa hovorcu bratislavskej polície nie je na danej adrese hlásená žiadna udalosť a ide podľa neho o bežnú hliadkovú činnosť.

Foto N – Mirek Tóda

Igor Matovič hovorí, že minister vnútra Robert Kaliňák je kleptoman. „Veľmi nás mrzí, že vás a Slovensko musíme otravovať s tým, že máme ministra vnútra kleptomana, ktorý nestráži záujem verejný, ale svoj, ale inak sa nedá.“

Ministerstvo financií vyhlásilo, že zámenné zmluvy ministerstva vnútra posudzuje len po formálnej stránke, nie z hľadiska výhodnosti pre štát. Zámena budov v Ružomberku, na ktorú dopredu upozornil Robert Kaliňák na tlačovke, vyzerá ako výhodný obchod pre Milana Fiľa, aj pre Ružomberok.

Už viac ako 125126 z vás dostáva správy e-mailom