Kaliňákove kauzy

Minúta po minúte

Vyšetrovanie daňovej kauzy podnikateľa Ladislava Bašternáka sa skončilo. Informovala o tom RTVS. O veci bude teraz rozhodovať dozorujúci prokurátor. Ladislav Bašternák je od minulého marca obvinený z neodvedenia dane a poistného.

Fico zopakoval, že nemá „žiadny dôvod na odvolanie ministra Kaliňáka“ za kauzu Bašternák. V relácii TA3 V politike povedal, že z Kaliňáka sa podľa neho stala lovná zver. Na odchode ministra vnútra podľa neho netrvali ani koaliční partneri SNS a Most-Híd.

Ako posledný vystupuje v rozprave poslanec Smeru Miroslav Číž. “Rozprávať o problémoch dokážeme všetci od rána do večera, ale dramaticky málo máme ľudí, ktorí hovoria o riešeniach. Som presvedčený, že potrebujeme osobnosti, ktoré pochopia, že spravovať krajinu je nesmierne ťažký proces,” povedal Číž.

Andrej Danko vyhlásil v parlamente pol hodinovú prestávku kvôli informačnému systému, s ktorým majú podľa jeho slov čím ďalej tým väčší problém. Potom vystúpia v rozprave ešte siedmi poslanci.

Podpredseda parlamentu Andrej Hrnčiar povedal po vystúpení Alana Sucháneka, že „o vine nech rozhodujú orgány činné v trestnom konaní, sudcovia prokurátori“. Hrnčiar tvrdí, že súhlasí so Suchánekom, ktorý vysvetľoval kauzu CT a prečo vrátil bielu vranu.

Do rozpravy k odvolaniu Roberta Kaliňáka sa ústne prihlásilo ešte asi osem poslancov. Parlament bude rokovať minimálne ďalšiu hodinu.