Kauza Bašternák

Minúta po minúte

Minister vnútra Robert Kaliňák sa na piatkovej tlačovej konferencii dvakrát nečakane odvolal na bývalého politika Františka Mikloška. "Ak mi bude František Mikloško dohovárať, rád si od neho nechám poradiť, pretože ho ako autoritu uznávam," povedal minister. Mikloško sa k tomu, či má Kaliňák odstúpiť z funkcie, nechce vyjadrovať. "Necítim sa byť kompetentný, sledujem to len cez nadpisy," povedal Mikloško s tým, že je už na dôchodku.

Foto N - Tomáš Benedikovič

S nápadom pochod zorganizovať prišli stredoškoláčka Karolína Farská a jej rovesník Dávid Straka. Ak ešte niekto potreboval dôkaz, aká frustrovaná je táto spoločnosť, toto by mohlo byť ono. Časť spoločnosti totiž naozaj dúfa, že dvaja tínedžeri dokážu s korupciou zatočiť tak, ako to nedokázali Radičová po Ficovi, Sulík s Matovičom po Bašternákovi a ani všeobecná zlosť po Gorile. Roman Pataj vyberal do Newsfiltra udalosti víkendu.

Robertovi Ficovi sa ťažko odpovedalo na otázku, či by mal minister Kaliňák pre kauzu Bašternák odstúpiť. Najprv hovoril, že o kauze skoro nič nevie, možno o nej niečo číta. „Neviem, aká je kvalifikácia skutku.“ Po opakovaných otázkach však povedal, že Kaliňák má jeho dôveru. (rádio slovensko)

„Mám vytypované nejaké staršie rodinné domy, možno hľadám nejaký byt,hovorí Fico k téme sťahovania od Bašternáka. „Ja to riešim,“ opakuje. Sťahovanie sa podľa neho nedá urobiť zo dňa na deň, vznesenie obvinenia však „musí tieto procesy urýchliť“, takže bude viac hľadať nové bývanie. Výška nájomného u Bašternáka je však podľa premiéra „vrcholne bulvárna téma“. (rádio slovensko)

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Už viac ako 82831 z vás dostáva správy e-mailom