Kaliňákove kauzy

Minúta po minúte

SNS nebude žiadať odvolanie ministra vnútra Kaliňáka tak, ako to robila pri ministrovi práce Richterovi. „Nepoznáme dôvody, prečo by sme mali dávať takéto návrhy na odvolanie pána ministra Kaliňáka,“ povedal podpredseda SNS Jaroslav Paška.

Fico tvrdí, že ak by bol v situácii škandálu s eurofondmi na mieste ministra Plavčana Kaliňák, odvolal by aj jeho. „Je úplne jedno, ktorý minister by sedel na mieste ministra Plavčana. Či by to bol Peter Žiga, Peter Kažimír, Robert Kaliňák, konal by som rovnako. Bolo to pre mňa principiálne rozhodnutie,“ povedal Fico v Sobotných dialógoch.

Polícia stále vyšetruje prípad prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Vasiľa Špirka, bližšie informácie neposkytuje. Povedal hovorca policajného zboru Martin Wäldl. Špirka začali stíhať vo veci zneužívania právomoci verejného činiteľa. Špirko mal dozor nad vyšetrovaním ministra vnútra Kaliňáka, ktorý kúpil podiel vo firme B. A. Haus Ladislava Bašternáka. (tasr)

Policajný prezident Tibor Gašpar povedal, že o tom, či si Ladislav Bašternák môže v kauze neoprávnenej vratky DPH uplatniť účinnú ľútosť, rozhodne prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry. Ak je niekomu vznesené obvinenie, zastaviť ho môže iba prokurátor.

Podnikateľ Ladislav Bašternák vo štvrtok vypovedal na polícii a v kauze, kde je obvinený z neoprávneného nadmerného odpočtu DPH vo výške 2 milióny eur, si uplatnil účinnú ľútosť. Ak škodu zaplatí, chce byť zbavený obvinenia.

Ladislav Bašternák – Foto N

Na súd s Filipom Rybaničom ako svedka a poškodeného predvolali aj ministra vnútra Roberta Kaliňáka. Ospravedlnil sa a neprišiel.

Na žiadosť Tatra banky, kde Filip Rybanič pracoval a podľa obžaloby si pozrel účet Roberta Kaliňáka, súd z pojednávania s asistentom poslanca SaS Jozefom Rajtárom vylúčil verejnosť.

Už viac ako 101817 z vás dostáva správy e-mailom