Kauza kompa

V parlamente prebieha mimoriadna schôdza o odvolaní ministra Petra Žigu pre kauzu predraženej kompy cez Dunaj. Igor Matovič (OĽaNO) prišiel v tričku Fico chráni zlodejov. Pred rečnícky pult prestrel plagát znázorňujúci bilbord Roberta Fica, na ktorom však nie je nápis Chránime Slovensko, ale Chránime zlodejov.

Foto N - Martina Pažitková

Fico bráni ministra životného prostredia Žigu, ktorého chce opozícia odvolávať pre kauzu nákupu kompy na Dunaji, tým, že zohral významnú úlohu pri rokovaniach s Jaguarom. „Minister Žiga bol mimoriadne dôležitým hráčom v tíme, ktorý zabezpečil podmienky pre príchod tohto obrovského investora. Preto by som využil zajtrajšie rokovanie na to, aby som vyzval poslancov, nech poďakujú ministrovi a nerobia cirkus v podobe jeho odvolávania.“ (tasr)

Ministra životného prostredia Petra Žigu (Smer) budú odvolávať v piatok od 11.00 h. Na tento deň zvolal na základe podpisov poslancov mimoriadnu schôdzu predseda Peter Pellegrini (Smer). Opozícia chce Žigu odvolať pre kauzu obstarania kompy cez Dunaj. (tasr)

Šéf Vodohospodárskej výstavby Ladislav Lazár podáva trestné oznámenie na Igora Matoviča, ktorý upozornil na štátny biznis s kompou za milióny. „Odmietam sa zúčastňovať na volebnej kampani Igora Matoviča. Najviac času nad jeho vyjadreniami strávili právnici a výsledok je, že podávam naňho trestné oznámenie a budem brániť svoje meno a meno podniku na súde,“ uviedol Lazár. (tasr)

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 71901 z vás dostáva správy e-mailom