Kiska verzus Fico

Prezident Kiska letel 319-krát vládnym špeciálom medzi Popradom a Bratislavou, tvrdí to minister vnútra Robert Kaliňák. Štát to malo stáť asi 790-tisíc eur. Kiska potvrdil, že Kaliňák mu odporučil, aby letku využíval.

Prezident Kiska letel 319-krát vládnym špeciálom medzi Popradom a Bratislavou, tvrdí to minister vnútra Robert Kaliňák. Štát to malo stáť asi 790-tisíc eur.
Kiska potvrdil, že Kaliňák mu odporučil, aby letku využíval.

Minúta po minúte

„Pán premiér by sa už naozaj mal po 4 rokoch vnútorne vyrovnať s prehrou v prezidentských voľbách,“ reagoval na Ficovu výzvu prezidentovi Kiskov hovorca Roman Krpelan. Dodal, že by bolo vhodné, aby sa premiér „konečne skoncentroval na svoj výkon, pretože zlyhávanie sociálneho štátu, školstva či neschopnosť v boji proti korupcii strane Smer a premiérovi vytúžené percentá neprinesie“.

„Pán prezident sa tak, ako sme u neho zvyknutí, snaží odkloniť pozornosť od svojich problémov,“ reagoval Fico na Kisku. „Skutočne nechápem, čo má zneužívanie štátneho lietadla na súkromné účely spoločné s voľbami do VÚC.“

Video: Kiska pricestoval z Popradu vlakom a zvažuje, či takto cestovať častejšie. Ochranka musela strážiť každú stanicu.

Prezident Andrej Kiska pricestoval IC vlakom do Bratislavy z Popradu načas. Stihne pracovný program – stretnutie s predsedom Európskeho parlamentu Antoniom Tajanim – a vymenovanie sudcov.

Prezident Andrej Kiska cestuje do Bratislavy IC vlakom s bežnými cestujúcimi. „Vo vlaku ho privítal vlakvedúci, ktorý skontroloval aj cestovné lístky, a personál ho pozval na návštevu reštauračného vozňa,“ napísala na Facebooku železničná spoločnosť.

Foto: facebook.com/slovakrail/

Prezident Andrej Kiska sa už dnes presúval z Bratislavy na východ. Z hlavného mesta vyrazil v kolóne poobede, na obchvate sa dostal do zápchy. Zajtra ráno má prezident program v Kežmarku k Medzinárodnému dňu Rómov. Využívanie leteckého špeciálu obmedzil na odporučenie ministra vnútra Kaliňáka.

„Užívanie pôžitkov, letov či iných je podľa mňa otázkou miery. A nech sa s tým vyrovná užívateľ sám, či túto mieru prekročil, alebo nie. Ja si myslím, že v tých letoch miera prekročená bola, ale, samozrejme, zákon nie,“ povedal na prezidentove lety minister kultúry Marek Maďarič (Smer).