Kiskove lety do Popradu

Minúta po minúte

„Pán premiér by sa už naozaj mal po 4 rokoch vnútorne vyrovnať s prehrou v prezidentských voľbách,“ reagoval na Ficovu výzvu prezidentovi Kiskov hovorca Roman Krpelan. Dodal, že by bolo vhodné, aby sa premiér „konečne skoncentroval na svoj výkon, pretože zlyhávanie sociálneho štátu, školstva či neschopnosť v boji proti korupcii strane Smer a premiérovi vytúžené percentá neprinesie“.

„Pán prezident sa tak, ako sme u neho zvyknutí, snaží odkloniť pozornosť od svojich problémov,“ reagoval Fico na Kisku. „Skutočne nechápem, čo má zneužívanie štátneho lietadla na súkromné účely spoločné s voľbami do VÚC.“

Video: Kiska pricestoval z Popradu vlakom a zvažuje, či takto cestovať častejšie. Ochranka musela strážiť každú stanicu.

Prezident Andrej Kiska pricestoval IC vlakom do Bratislavy z Popradu načas. Stihne pracovný program – stretnutie s predsedom Európskeho parlamentu Antoniom Tajanim – a vymenovanie sudcov.

Prezident Andrej Kiska cestuje do Bratislavy IC vlakom s bežnými cestujúcimi. „Vo vlaku ho privítal vlakvedúci, ktorý skontroloval aj cestovné lístky, a personál ho pozval na návštevu reštauračného vozňa,“ napísala na Facebooku železničná spoločnosť.

Foto: facebook.com/slovakrail/