Koaličná kríza

  • Danko na začiatku augusta vypovedal koaličnú zmluvu, hovoril o nezhodách s Ficom
  • Premiér v stredu požiadal SNS o výmenu ministra školstva
  • Danko si v reakcii zobral štyri dni na premýšľanie, ako ďalej

Minúta po minúte

Na Úrad vlády púšťajú novinárov, ako keby sa o 10:30 naozaj malo začať rokovanie vlády. Úrad stále nič oficiálne neoznámil.

Andrej Danko zvolal na štvrtok poslanecké grémium, teda zástupcov všetkých strán. Bude sa venovať aj programu schôdze, ktorá sa začne 5. septembra. „Ťažiskom rokovania budú zákony z oblasti ekonomiky, zdravotníctva a zákony sociálneho charakteru,“ informuje.

Peter Plavčan dnes poslal prezidentovi Kiskovi list, v ktorom oznamuje svoju demisiu k 31. augustu. Prezident teraz očakáva oficiálny návrh premiéra na nového ministra školstva, informuje Kancelária prezidenta. Ak ho nedostane, vyberie jedného z ministrov, ktorý bude dočasne spravovať rezort.

Ministri za Most pôjdu na rokovanie vlády. "Strana Most-Híd aktuálnu situáciu nemieni komentovať cez médiá, chce ju riešiť na koaličnej rade, ktorá zasadne v piatok," povedala hovorkyňa strany.

Premiér Fico potvrdil, že koaliční lídri by sa mali tento týždeň zísť, ale termín neoznámil. Naďalej očakáva od SNS meno nového ministra školstva, ktorý nahradí Petra Plavčana. (tasr)

Už viac ako 96315 z vás dostáva správy e-mailom