Koaličná kríza

Minúta po minúte

Smer v reakcii na kritiku SNS voči Kataríne Cséfalvayovej z Mosta uviedol, že predstavitelia vládnej koalície by sa mali zdržať krokov, ktoré medzi nimi spôsobujú napätie. Národniari tvrdia, že predsedníčka zahraničného výboru Cséfalvayová porušila koaličnú zmluvu a žiadajú jej odstúpenie.

Fico odmieta tvrdenie, že 13. a 14. plat či vyššia minimálna mzda majú prekryť letný koaličný konflikt, počas ktorého sa hovorilo aj o predčasných voľbách. „Nemôžete povedať, že sociálny balík je daň za komunikačnú krízu.“

Podpredsedníčkou vlády za SNS by mala byť Gabriela Matečná, povedal v Rádiu Expres Andrej Danko. Strana požaduje podpredsedu vlády po koaličnej kríze. (Expres)

Prezident Kiska dnes kandidátku na ministerku školstva Martinu Lubyovú prijme, ale vymenuje ju až zajtra predpoludním. Na rokovaní vlády by sa tak už mala zúčastniť.

Prezident Kiska dnes o 13:00 v Prezidentskom paláci prijme Martinu Lubyovú, kandidátku SNS na pozíciu ministerky školstva.

Ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná zatiaľ nevie, či bude podpredsedníčkou vlády. Obsadenie tohto postu SNS avizoval šéf strany Andrej Danko.

Prezident Kiska vymenuje novú ministerku školstva zrejme v stredu ráno. O presnom termíne ešte diskutujú s úradom vlády. (tasr)