Kočnerove kauzy

Minúta po minúte

Policajný prezident Gašpar na tlačovke povedal, že prokurátor nariadil okrem Kočnera obviniť ešte jednu osobu. Ide o Janu Šlachtovú, ktorá sa pred niekoľkými týždňami ku Kočnerovi odmietla vyjadriť a nechcela dovoliť zverejniť ani svoju tvár.

„S pánom Kaliňákom a Počiatkom som sa zoznámil na dovolenke – nie spoločnej!!! – asi pred 17 rokmi a tam sme si potykali. Pána Gašpara (policajný prezident) a Kováčika (špeciálny prokurátor) som nikdy nestretol,“ povedal Marián Kočner do profilu, ktorý o ňom napísal Plus 7 dní.

Krajský dopravný inšpektorát preveruje, či Marián Kočner nepácha dopravný priestupok, keď jazdí na svojom Ferrari bez značky vpredu. Osobné autá sú povinné mať evidenčné číslo vpredu aj vzadu. Potvrdil to hovorca polície Michal Szeiff.

Kočner a jeho Ferarri. Foto - N

Finančná správa zatiaľ nevie povedať, či a prečo odobrila vyplatenie viac ako 8 miliónov eur na vratkách DPH Mariánovi Kočnerovi. Na stanovisko potrebuje viac času. „Ide o roky 2010, 2011 a 2012. Prezident finančnej správy František Imrecze požiadal ešte minulý týždeň Daňový úrad Bratislava o dodanie všetkých podkladov. Po oboznámení sa s prípadom poskytne FS stanovisko v medziach  daňového  tajomstva,“ napísala hovorkyňa Patrícia Macíková.

Už viac ako 96185 z vás dostáva správy e-mailom