Kočnerove kauzy

Minúta po minúte

Marián Kočner dnes prišiel na súd, ktorý jeho firma vedie s Pavlom Ruskom a televíziou Markíza pre jednu zo zmeniek v hodnote niekoľko miliónov eur. Markíza tvrdí, že zmenky sú falošné. Kočner by mal dnes na súde vypovedať.

Marián Kočner na súde pre zmenky. Foto N – Tomáš Benedikovič

Pojednávanie v prípade Ruskovej zmenky odročili na 28. februára. Spoločnosť Mariána Kočnera žaluje bývalého riaditeľa Markízy i televíziu samotnú a žiada zaplatenie zmenky vo výške 8,3 milióna eur (tasr)

Budovy niekoľkých bratislavských súdov prehľadávajú pyrotechnici, niekto nahlásil bombu. Týka sa to aj súdu v Petržalke, kde malo o desiatej začať pojednávanie o zmenkách, o ktoré sa sporí Marián Kočner s televíziou Markíza.

Foto N - Dušan Mikušovič

Rozsudok v kauze Glance House padne 29. januára o 10:00. Na dnešnom hlavnom pojednávaní vypovedal konateľ spoločnosti Glance House, ktorý obhajoval Janu Šlachtovú.

V kauze Glance house požiada súd políciu, aby 16. januára predvolala ako svedka konateľa Glance house Ľudovíta Bolcsa. Okresný súd chcel dnes po výsluchu svedka vyniesť rozsudok, ale ten sa už druhýkrát nedostavil na pojednávanie.

Marián Kočner dnes vypovedal v kauze Glance house. Súd by mal vyniesť rozsudok 12. decembra. (markíza)

Robert Fico na tlačovke opäť útočí na novinárov, vyťahuje na nich esemesky, ktoré zverejnil Marián Kočner z mafiánskych zoznamov. „Chápem, že ste nervózni, lebo chcete tejto vláde iba zle,“ povedal.