Marian Kočner

  • Najvyšší súd vzal Kočnera do väzby, Ruska nie, oboch obvinili v kauze zmenky
  • 6 dôvodov, prečo si Markíza myslí, že Kočner s Ruskom sfalšovali zmenky
  • Kočnera stíhajú aj pre vydieranie novinára Adama Valčeka

Minúta po minúte

Aj Kočner si zvyká na nové pravidlá. Zrazu sa ocitnete v obmedzenom priestore a každý večer počujete, ako vás na trikrát zamknú. Vyrovnať sa s tým, ako aj s tým, že sa nemôžete kedykoľvek porozprávať s blízkymi, je vo väzbe to najťažšie.

Obvinení musia mať v skrinkách poriadok, zoznam určuje aj to, čo presne si môžu priniesť na oblečenie z domu. Zdroj – Ústavný poriadok pre obvinených v Bratislave, ZVJS

O väzbe Kočnera a Ruska začal rozhodovať senát, ktorému predsedá sudca František Mozner, ďalšími členmi sú Anna Šišková a Martin Bargel. Predseda senátu nepovedal, prečo sudca Martin Piovartsy žiadal o vylúčenie zo senátu.

„Stále verím, do poslednej chvíle, už 27 rokov, čo som prokurátor, inak by som túto prácu nemohol robiť,“ povedal pred pojednávaním na Najvyššom súde prokurátor Ján Šanta, ktorý navrhol väzbu pre Kočnera a Ruska. „Verím svojim argumentom.“

Najvyšší súd bude o väzbe Mariana Kočnera a Pavla Ruska rozhodovať vo štvrtok o 14. hodine. Zasadnutie súdu bude verejné. (tasr)

Sudca Roman Púchovský ani po šiestich hodinách nerozhodol, či pošle Kočnera a Ruska do väzby. Rozhodnutie sa očakáva v neskorých večerných hodinách. Pred 19-hodinou sudca vyhlásil prestávku.

Špecializovaný trestný súd ani po štyroch hodinách nerozhodol o vzatí do väzby Kočnera a Ruska. Kočnera zadržala polícia tento týždeň v stredu, Ruska vo štvrtok.