Denník N

Denník N v Komárne

Od 27. septembra do 8. októbra sa časť redakcie Denníka N presťahuje do Komárna. Podunajsko sa tak stane hlavným regiónom nášho novinárskeho záujmu. Naši reportéri tu budú pracovať na reportážach, robiť rozhovory, organizovať diskusie a stretávať sa s občanmi. Viac informácií čoskoro.
  • PODUJATIA V DOME MATICE SLOVENSKEJ V KOMÁRNE
  • 28. september o 19:00 - Ako Slovensko zvláda tretiu vlnu.  Diskusia s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským a epidemiologičkou Alexandrou Bražinovou LÍSTKY (Vstup s potvrdením o očkovaní. Ďakujeme.)
  • 29. september o 18:00 - Maďarskí politici o spájaní a o slovenských Maďaroch.  Diskutujú bývalý predseda SMK a Mosta-Híd Béla Bugár, poslanec OĽaNO György Gyimesi, predseda hnutia Spolupatričnosť Szabolcs Mózes LÍSTKY (Vstup s potvrdením o očkovaní. Ďakujeme.)
  • 5. október o 18:00 -Diskusia N v maďarčine - Monika Filipová a Kálmán Petőcz o slovenských Maďaroch a južnom SlovenskuN Vita /magyar nyelvű beszélgetés/ - Petőcz Kálmán és Filip Mónika a szlovákiai magyarokról és Dél-Szlovákiáról LÍSTKY/JEGYEK (Vstup s potvrdením o očkovaní / Belépés oltási igazolvánnyal)
Projekt vznikol v spolupráci s firmou Google.

Články

Minúta po Minúte

Šéf Matice slovenskej v Komárne Jozef Černek odstavil politiku a hovorí, že chybou bolo spojenie so Slotom či Mečiarom. „Aby som nevyzeral ako hrdina, nie vždy to tu bolo idylické a mal som aj strach. V čase konfliktov o sochu mi poškriabali auto, a keď sa pred Maticou chystala bitka kotlebovcov a Jobbiku, tak som schytal aj ja. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo som si povedal, že tento dom musíme odpolitizovať.“

Ostrov Veľký Lél neďaleko Komárna sa otvára turistom, neďaleko na brehu je kemp, po ostrove sa môžete previezť na koči alebo ho oboplávať na člne. „Kedysi ľudia do krajiny Podunajska zasiahli nesprávnym spôsobom, vysušili ju, odklonili vodu, odkanalizovali a narušili prírodné procesy. Dnes jej vraciame riečnu dynamiku a pôvodný život,“ hovorí ochranárka Andrea Froncová z organizácie BROZ.