Komunálne voľby 2018

Voľby do orgánov samosprávy obcí budú v novembri 2018

Minúta po minúte

O post primátora Žiliny sa bude uchádzať aj nezávislý kandidát Martin Kapitulík. Súčasný primátor Igor Choma (Smer) nebude opätovne kandidovať, jediným oficiálnym kandidátom bol doteraz mestský poslanec Peter Fiabáne. (tasr)

Ružomberský mestský poslanec Róbert Kolár začal zbierať podpisy pod svoju kandidatúru na post primátora. Pred oficiálnym ohlásením kandidatúry sa vraj chce presvedčiť o podpore zo strany obyvateľov mesta. Kandidovať by chcel ako nezávislý. (tasr)

Premiér Pellegrini povedal, že stojí za úvahu otvoriť otázku spoločného postupu koalície v komunálnych voľbách. Vníma snahu opozície spojiť sa a „zaútočiť na pozície koaličných strán v regiónoch“.

Na primátora bude v Trnave za KDH kandidovať Rastislav Mráz. Je zatiaľ jediným protikandidátom súčasného primátora Petra Bročku. 40-ročný Mráz povedal, že na miestnej úrovni rokuje hnutie o predvolebnej spolupráci s SaS. Odmieta Smer a Kotlebu. (tasr)

Za primátora Košíc chce kandidovať aj Viliam Novotný. Bývalý politik SDKÚ a dnes predseda mini-strany Šanca povedal, že rokovania s ostatnými stranami o jeho podpore pred Veľkou nocou „zamrzli“. Program chce predstaviť postupne. (tasr)

KDH možno postaví kandidátku na bratislavskú primátorku – Caroline Líškovú, oznámil Alojz Hlina. Tvrdí, že KDH chcelo dohodu pre komunálne voľby s SaS a OĽaNO, ale podľa jeho slov s nimi dvojica opozičných strán nepočíta. (tasr)

Spolu a Progresívne Slovensko podporia Richarda Drutarovského vo voľbách primátora Prešova. Prešovský poslanec ohlásil kandidatúru s lídrami oboch strán, Miroslavom Beblavým a Ivanom Štefunkom.

Starosta Záhorskej Bystrice Jozef Krúpa zvažuje kandidatúru na primátora Bratislavy. Krúpa je aj predsedom Regionálneho združenia mestských častí Bratislavy. (tasr)

Matúš Vallo bude kandidovať na primátora Bratislavy. Architekt a hudobník to oficiálne oznámil v utorok, do volieb chce ísť s podporou skupiny odborníkov s názvom Team Vallo. (tasr)

Matúš Vallo. Foto - tasr

SaS a OĽaNO sa dohodli na uzavretí koaličnej zmluvy do komunálnych volieb. Zatiaľ ju nepodpísali, urobia tak v piatok, keď povedia aj podrobnosti.  (tasr)

Primátor Žiliny Igor Choma nebude opätovne kandidovať v tohtoročných komunálnych voľbách. „Je to moje osobné rozhodnutie. Urobil som ho pred viac ako rokom. Ale som nastavený naozaj dokončiť všetko to, čo som rozrobil. Chcem mesto odovzdať vo veľmi dobrej kondícii.“