Komunálne voľby 2018

Voľby do orgánov samosprávy obcí budú v novembri 2018

Minúta po minúte

Václava Miku v kandidatúre na primátora Bratislavy podporuje aj Oskar Fegyveres, svedok v prípade zavlečenia Michala Kováča ml. do zahraničia „Poznám ho, jeho prácu, a myslím si, že bude najlepším kandidátom na primátora.“ Sám Fegyveres chce kandidovať na prezidenta, podpisy začne zbierať v septembri.

Foto N – Lucia Osvaldová

Kotlebovec Marián Mišún kandiduje na post primátora Púchova. Bývalý mestský policajt vlani kandidoval aj v župných voľbách do zastupiteľstva v obvode Púchov, ale pohorel. (tasr)

Kandidatúru Jána Grešša na primátora Nitry podporí aj KDH, ktoré sa pripojilo ku koalícii pravicových strán SaS, OĽaNO, Sme rodina a Šanca.

Starosta bratislavského Starého Mesta Radoslav Števčík ohlásil opätovnú kandidatúru. O hlasy v novembrových voľbách sa bude uchádzať ako nezávislý. Zdôraznil, že sa neuchádza o podporu žiadnej strany a odmieta podporu Smeru. (tasr)

Návrh na zníženie počtu mestských poslancov v nitrianskom zastupiteľstve neprešiel, v komunálnych voľbách budú voliči v Nitre voliť opäť 31 poslancov. (tasr)

Starosta bratislavského Ružinova Dušan Pekár (KDH) ohlásil opätovnú kandidatúru. V novembrových voľbách sa o zvolenie bude uchádzať už po tretíkrát. (tasr)

Kandidátom na primátora Popradu je jeho bývalý viceprimátor Igor Wzoš. Do volieb ide ako nezávislý. Svoju kandidatúru oficiálne oznámil v piatok pred areálom nedostavaného biznis centra Horse. (tasr)

O post primátora Bardejova sa bude uchádzať ako nezávislý aj Andrej Gmitter. Medzi svoje priority radí otvorenú a transparentnú komunikáciu s obyvateľmi mesta, zlepšenie sociálnej situácie obyvateľov či rozvoj turizmu. Svoj program predstaví po podaní kandidátskej listiny. (tasr)

Ďalším kandidátom na post primátora Bratislavy je Miroslav Vetrík. Autor a organizátor Korunovačných slávností bude kandidovať ako nezávislý. (tasr)

Alexej Beljajev plánuje budúci týždeň oficiálne podať kandidatúru na primátora Popradu. Predseda predstavenstva Tatravagónky Poprad a prezident Zväzu strojárskeho priemyslu to oznámil na svojej tlačovke. Kandidovať chce ako nezávislý. (tasr)

Jozef Bednár, bývalý hovorca ministra kultúry Mareka Maďariča, kandiduje na primátora Šamorína. Kandidovať chce ako nezávislý, voličov zrejme bude zbierať medzi novými obyvateľmi Šamorína, ktorí prišli napríklad z Bratislavy. Jeho súperom bude súčasný viceprimátor Csaba Orosz za SMK. (tasr)

Súčasného primátora Bratislavy Iva Nesrovnala podporí vo voľbách strana Národná koalícia, ktorej podpredsedami sú bývalý minister financií Mečiarovej vlády Sergej Kozlík či advokát Marek Para. Primátor na to reagoval vyhlásením, že túto stranu doteraz nepoznal a naďalej kandiduje ako nezávislý.

Para zastupuje Pavla Ruska v kauze zmeniek a Filipa Rybaniča v prípade možného porušenia bankového tajomstva bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka.

Strana tiež podporuje kandidatúru Štefana Harabina na prezidenta.

 

Primátorom mesta Poprad chce byť aj podnikateľ Alexej Beljajev, už začal zbierať podpisy pod svoju kandidatúru. Predseda predstavenstva Tatravagónky Poprad a prezident Zväzu strojárskeho priemyslu sa opätovne prihlásil na trvalý pobyt do popradskej mestskej časti Spišská Sobota. (tasr)