Kotleba

Minúta po minúte

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár ešte vlani v auguste povedal, že návrh na rozpustenie ĽSNS podá len vtedy, ak si bude istý dôvodmi. „Musí to byť pripravené tak, aby sme sa neblamovali súde,“ vyhlásil generálny prokurátor. „No aj keby tá strana bola rozpustená, oni v parlamente zostávajú. A podať návrh, ktorý by nebol úspešný, to znamená, že pán Kotleba bude mať o 20 percent viac hlasov, ako mal doteraz. Lebo by to bolo vnímané, že ho chceme za každú cenu zničiť. A to si ja nedovolím.“

„Vyhodnotenie rozsiahlych zadovážených podkladov ukázalo, že politická strana Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko ako extrémistická politická strana s fašistickými tendenciami svojím programom a činnosťou porušuje Ústavu Slovenskej republiky, zákony a medzinárodné zmluvy. Podľa názoru prokuratúry cieľom tejto politickej strany je odstránenie súčasného demokratického systému v Slovenskej republike,“ vysvetľuje generálna prokuratúra návrh na zrušenie ĽSNS.

Banskobystrická župa označuje obvinenia z rodinkárstva za zúfalý pokus zaujať médiá. Úrad BBSK tvrdí, že všetky obvinenia kandidáta na župana Igorka Kašpera „dokáže vyvrátiť oficiálnymi dokumentmi a nespochybniteľnými faktami“. Úrad chce v súvislosti s obvineniami podať žaloby na ochranu svojho dobrého mena. (tasr)

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Už viac ako 88594 z vás dostáva správy e-mailom