Denník N

Kotlebovci – ĽSNS

Uhrík, Mazurek, Ďurica, Suja, Kočiš a Urban odchádzajú z ĽSNS.

Články

Minúta po Minúte

Situácia v centre Michaloviec na námestí, kde prebiehalo zhromaždenie, je už pokojná, dav sa rozišiel. Akciu zvolal predseda ĽSNS Marian Kotleba ako reakciu na vraždu bývalej zdravotnej sestry, z ktorej je obvinený 18-ročný Róm.

Atmosféra v Michalovciach na zhromaždení, ktoré zvolal Marián Kotleba, už nie je taká pokojná. Hlučná vlna nevôle medzi Rómami vznikla, keď predseda ĽSNS vystúpil na pódium. Jeden z rómskych lídrov potom vyzval Rómov, aby si šli uctiť pamiatku zavraždenej Eriky zapálením sviečky, aby na námestí nedošlo ku konfrontácii medzi nimi a priaznivcami Kotlebu. Rómovia začali opúšťať centrum mesta.

Bezzásadový Pellegrini povedal áno Smeru aj extrémistom, píše v Newsfiltri Roman Pataj. Hlas dnes odmietol spoluprácu s OĽaNO a ĽSNS. „Výberom svojich hlavných nepriateľov relativizuje hrozbu fašizmu. Na jeho úroveň s ním dáva tých, čo ho nevyznávajú, a za prijateľnejších nepriamo označuje skutočných fašistov. Rovnako dôležité je, že so Smerom nemá problém, hoci jeho nebezpečenstvo pre demokraciu je rádovo väčšie ako pri OĽaNO.“