Kvalifikácia MS 2018

Minúta po minúte

V stretnutí Ukrajina - Chorvátsko ani v zápase Wales - Írsko v prvom polčase gól nepadol. Ak sa aspoň jeden duel skončí remízou, slovenskí futbalisti postúpia do baráže o majstrovstvá sveta 2018.

Slovenskí futbalisti dnes môžu postúpiť do baráže o MS 2018. Podarí sa im to v prípade, ak sa skončí ramízou aspoň jeden zo zápasov Wales - Írsko alebo Ukrajina - Chorvátsko. Ona duely sa začínajú o 20:45.

Česko ukončilo kvalifikáciu na futbalové MS výhrou 5:0 nad San Marínom a v C-skupine skončilo tretie. Nemecko porazilo Azerbajdžan 5:1 a Nórsko vyhralo nad Severným Írskom 1:0.

Konečná tabuľka skupiny C. Zdroj - uefa.com

"Super, v to sme dúfali, že my zvíťazíme a Škóti nie," povedal Marek Hamšík po víťazstve nad Maltou. "Ešte zostávajú nejaké zápasy, aby sa nám to podarilo, tak dúfajme. Zvíťazili sme zaslúžene. Určite to budeme všetci sledovať, nie je to v našich rukách, musíme držať prsty za obrazovkami."

Slovinsko vyhráva nad Škótskom 2:1 a slovenskí futbalisti sú opäť bližšie k baráži. Ak nestratíme vedenie 3:0 nad Maltou a Škótsko neotočí zápas v Slovinsku, v F-skupine obsadíme druhú priečku. V oboch zápasoch sa bude hrať ešte 15 minút.

Slovensko vyhráva nad Maltou už 3:0, gól strelil Ondrej Duda. Aj tretiemu gólu predchádzala výborná prihrávka, tentokrát asistoval Albert Rusnák.

Slovensko vyhráva nad Maltou 2:0. Aj druhý gól strelil Adam Nemec, v 61. minúte skóroval po výbornej práci Milana Škriniara. Ten zobral súperovi loptu a presne prihral.

Slovinsko vyrovnalo v zápase so Škótskom na 1:1 a šance Slovenska na účasť v baráži opäť vzrástli. V priebežnej tabuľke F-skupiny sme sa posunuli na 2. priečku.

Začal sa druhý polčas zápasu Slovensko - Malta aj stretnutia Slovinsko - Škótsko.

Slovensko po 1. polčase vyhráva nad Maltou 1:0, gól strelil Adam Nemec. Rovnakým pomerom vyhráva aj Škótsko v Slovinsku, čo nášmu tímu nevyhovuje. Za týchto okolností by Slovensko obsadilo v F-skupine nepostupovú 3. priečku.

Foto - TASR.

Malta si takmer strelila vlastný gól, keď sa obrancovia snažili zablokovať center Dudu, nerozumeli si z brankárom  lopta len tesne minula bránu. Z následného rohového kopu mohol skórovať hlavou Škriniar.

Slovensko vyhráva nad Maltou 1:0. Gól strelil v 33. minúte Adam Nemec po prihrávke Mareka Hamšíka.

Škótsko od 32. minúty vyhráva v Slovinsku 1:0. Ak sa zápas skončí víťazstvom Škótska, slovenskí futbalisti do baráže nepostúpia.