Lyžovanie

Články

Minúta po Minúte

300 slov o Vlhovej: V Killigtone dosiahla zatiaľ svoj najlepší výsledok a zároveň zmenšila náskok Mikaely Shiffrinovej na čele Svetového pohára. „Raz musela oblúk dotlačiť, lebo v ňom bola neskoro, potom už išla krásne čisté oblúky. Druhá chyba nastala, keď sa dostala dosť nízko pod bránu. V posledných bránach síce už nemala problémy, ale stratu rýchlosti nestihla dohnať,“ hodnotil Vlhovej jazdu expert Karol Král v štúdiu JOJ Šport.

Začalo sa 2. kolo obrovského slalomu lyžiarok v Killingtone. Petre Vlhovej po prvom patrí štvrté miesto s odstupom 0,46 sekundy na najrýchlejšiu Švédku Saru Hectorovú. Preteky vysiela JOJ Šport.

V americkom Killingtone sa začalo 1. kolo obrovského slalomu žien. Táto disciplína sa v aktuálnej sezóne jazdí prvý raz. Petra Vlhová bude na svahu ako druhá v poradí. Preteky vysiela JOJ Šport.

Nórsky lyžiar Johannes Klæbo vyhral vo fínskej Ruke v pretekoch SP na 10 km klasicky, keď mal pred krajanom Paalom Golbergom viac ako 20-sekundový náskok. Nórske pódium doplnil Martin Løwstrøm Nyenget (+28,0). (tasr)

Švédska bežkyňa na lyžiach Ebba Anderssonová zvíťazila v pretekoch SP na 10 kilometrov klasickým spôsobom. Druhá skončila jej krajanka Frida Karlssonová s mankom 5,7 s. Pódium doplnila Nemka Katharina Hennigová, ktorá o dve desatiny sekundy zdolala Nórku Anne Kjersti Kalvaovú. (tasr)

Piatkový zjazd Svetového pohára mužov v kanadskom Lake Louise zrušili len hodinu pred štartom pre silné sneženie, vietor a zlú viditeľnosť. Organizátori presunuli zjazd na sobotu, kedy sa mal pôvodne uskutočniť super-G. Ten sa presunul na nedeľu v rovnakom čase. (tasr)

Petre Vlhovej patrí 3. miesto v slalome, na trati 1. kola sa predstavilo sedem pretekárok. Na vedúcu Mikaelu Shiffrinovú stráca 10 stotín sekundy, druhá je Lena Dürrová (+0,07 sek.).