Matej Tóth

Matej Tóth získal striebro na ME v atletike.

Minúta po minúte

Podcast: Matej Tóth o dnešných pretekoch na ME v Berlíne, kde získal striebro. „Je to jeden z vrcholov mojej kariéry, emocionálne možno ešte silnejší ako zlato z olympiády v Riu a z majstrovstiev sveta v Pekingu,“ vraví.

Matej Tóth sa dva kilometre pred cieľom vrátil do hry o medialu v chôdzi na 50 kilometrov na ME v Berlíne. Postupne dobehol súperov z Nórska aj Bieloruska a priebežne je druhý.

Matej Tóth je aj štyri kilometre pred cieľom na 4. priečke. Na medailovú pozíciu stráca 17 sekúnd. Preteky stále vedie Zakalnickij z Ukrajiny. Mária Katerinka-Czaková je v súťaži žien priebežne šiesta.

Matej Tóth klesol na priebežné štvrté miesto desať kilometrov pred cieľom chodeckých pretekov na 50 km. Od medaily z atletických majstrovstiev Európy ho momentálne delí 13 sekúnd.

Matej Tóth stratil priebežnú prvú priečku v pretekoch na 50 km na ME. Predbehol ho Zakalnytskyy z Ukrajiny, ktorý si vypracoval 19-sekundový náskok. Do cieľa zostáva ešte 16 kilometrov.

Vedúci pretekári na 34. kilometri. Zdroj: european-athletics.org

Zakalnytskyy z Ukrajiny sa dostal pred Mateja Tótha a začína si na čele vytvárať náskok. Do cieľa chôdze na 50 km zostáva ešte 18 kilometrov.

Matej Tóth má za sebou 30 kilometrov, na čele pretekov má náskok 11 sekúnd pred druhým Zakalnytskyym z Ukrajiny, ktorý zrýchľuje. V chôdzi na 50 kilometrov na ME sa darí aj Márii Katerinke-Czakovej, ktorá je priebežne piata.

Matej Tóth sa v polovici pretekov na 50 km odpútal od súperov a vytvoril si osemsekundový náskok. Mária Katerinka-Czaková je v súťaži žien priebežne piata.

Aj na 20. kilometri v chôdzi na 50 km bol Matej Tóth vo vedúcej skupine, ktorá má ešte sedem členov. V súťaži žien na atletických majstrovstvách Európy je Mária Katerinka-Czaková priebežne piata.

Foto – AP

Mateja Tótha podporujú na majstrovstvách Európy aj otec Viliam a brat Michal. Slovenský reprezentant má za sebou 15 kilometrov a naďalej je na čele pretekov.

Foto N – Michal Červený

Matej Tóth má za sebou prvých desať kilometrov na ME v chôdzi na 50 km. Zatiaľ je na čele vedúcej osemčlennej skupiny. Pre Slovensko sa dobre začala aj súťaž žien, Mária Katerinka-Czaková je priebežne tretia.

Matej Tóth má za sebou prvých päť kilometrov v chôdzi na 50 km na atletických majstrovstvách Európy v Berlíne. Zatiaľ sa pohybuje na čele vedúcej deväťčlennej skupiny a udáva tempo pretekov.

Na ME sa začali preteky v chôdzi na 50 km aj s Matejom Tóthom, Dušanom Majdánom a Máriou Katerinkou-Czakovou. V Berlíne sa dnes očakáva mimoriadne teplé počasie až do 35 stupňov Celzia. Tóth by mal prísť do cieľa po dvanástej hodine.

Matej Tóth má medzi štartujúcimi v chôdzi na 50 km najkvalitnejší osobný rekord aj tohtosezónne maximum. Jeho doterajším najlepším výsledkom z majstrovstiev Európy je striebro z Zürichu 2014.

Matej Tóth štartuje od 8.35 na atletických ME v chôdzi na 50 km, kde patrí k favoritom. Okrem neho preteká aj Dušan Majdán a medzi ženami, ktoré štartujú v rovnakom čase, môže prekvapiť Mária Czaková. Priamy prenos vysiela Dvojka.