Mečiarove amnestie

Minúta po minúte

Spis Michala kováča mladšieho v kauze Technopol je momentálne v štátnom archíve, potvrdila Krajská prokuratúra v Bratislave. „Predmetné spisové materiály budú vyžiadané zo štátneho archívu a po ich naštudovaní bude možné zo strany prokuratúry prijať opatrenia týkajúce sa ďalšieho postupu,“ povedal hovorca Michal Šúrek.

Exminister vnútra Gustáv Krajči sa nebude vyjadrovať k zrušeným amnestiám Vladimíra Mečiara. „Nechám to na právnikov. Je to právny problém.“ Krajči zastával post ministra vnútra v tretej vláde Vladimíra Mečiara. Bol predsedom politickej strany Ľudová únia.  (tasr)

"Čo povedať, keď sa nás vnúčatá spýtajú, čomu vďačiť za zrušenie Mečiarových amnestií? Trpezlivosti a viere v spravodlivosť viacerých generácií poslancov KDH a Jána Budaja, pudu sebazáchovy Bélu Bugára a politickému talentu Roberta Fica," píše v Newsfiltri Konštantín Čikovský.

„Myslím, že obaja sú už odsúdení,“ odvetil Ján Budaj na otázku, či budú podľa neho Mečiar s Lexom odsúdení za únos. Podľa Budaja je pre nich verejné odsúdenie veľkým trestom.

Igor Matovič sa ospravedlnil Anne Remiášovej za 21 rokov čakania. Vraví, že je to zásluha všetkých občanov a bez demokratickej opozície by amnestie nezrušili.

Je to víťazstvo,“ hovoril po hlasovaní Ján Budaj z OľaNO. „Už od zajtrajška je možné konať vo veci únosu, zmareného referenda aj ďalších amnestovaných činov.“

Rozprava o zrušení Mečiarových amnestií sa skončila. Trvala dve a trištvrte hodiny. O zrušení amnestií sa má hlasovať dnes po 17:00.

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Už viac ako 82831 z vás dostáva správy e-mailom