Denník N

Michal Truban

Články

Minúta po Minúte

Volebný líder PS/Spolu Michal Truban podáva trestné oznámenie na Milana Mazureka, detaily poskytne na brífingu o 13.45 h. „Podľa videí, ktoré natočili účastníci mítingu ĽSNS v Krupine a Rimavskej Sobote, sa podľa právneho názoru našich expertov opakovane dopúšťal viacerých trestných činov vo svojich výrokoch,“ uviedla koalícia.

Koalíciu PS/Spolu povedie do volieb štvorica Michal Truban a Irena Bihariová z Progresívneho Slovenska a Miroslav Beblavý a ochranár Erik Baláž zo strany Spolu. Štvoricu lídrov už vidieť spolu na bilbordoch v uliciach. Koalícia predstaví celú kandidátku dnes o 15:30.

PS/Spolu bude podľa Michala Trubana po voľbách presadzovať životné partnerstvá. Po voľbách chcú však aj zvyšovať ochranu rodiny, napríklad garanciou miesta v škôlkach pre deti od troch rokov. (rtvs)

Michal Truban hovorí, že ho už polícia kontaktovala pre jeho prednášku, kde hovoril o drogách. Je si aj po rozhovore s právnikmi istý, že mu nič nehrozí, pretože konzumáciu drog nepropagoval. (rtvs)

Veľký profil Michala Trubana: Z človeka, ktorý len pred pár rokmi napísal, že „ľudia majú milióny oveľa účinnejších spôsobov ovplyvňovať svoju budúcnosť ako ísť voliť“, sa stal niekto, kto sa angažuje vo verejnom priestore. A dokonca do toho dal vlastné peniaze.