
Milan Uhrík
Minúta po Minúte
Milan Uhrík sa v júni v Bruseli zúčastnil na recepcii, ktorú zorganizoval chargé d’affaires Ruska pri EÚ Kirill Logvinov. Belgický denník De Tijd a Investigatívne centrum Jána Kuciaka zistili, že Logvinov je agentom s napojením na ruskú zahraničnú rozviedku SVR.
Milan Uhrík vidí za neúspechom Republiky snahu ich voličov zachrániť SNS a to, že sa ich voliči na poslednú chvíľu rozhodli zahlasovať za Smer, aby nezvíťazilo PS. Hnutie získalo 4,75 % hlasov, v politike chce pokračovať.
Po zrátaní 80 percent okrskov sa Republika prvý raz ocitla pod hranicou zvoliteľnosti, má 4,99 percenta hlasov. Líder hnutia Milan Uhrík krátko predtým na otázku, či by išli do tichej podpory vlády Smeru, Hlasu a SNS, odpovedal, že je podľa neho predčasná.
Uhrík v diskusii TA3 povedal, že by rád zredukoval „množstvo otravnej reklamy v televíziách“. Vraj sa im sťažujú ľudia, že filmy prerušované takým veľkým množstvom reklám sa nedajú pozerať. Podľa Uhríka by ich malo byť menej.
Republika nepovažuje odchod z EÚ za reálnu možnosť. V diskusii Joj24 so zamestnávateľmi to povedal predseda strany Milan Uhrík. Za jeden z dôvodov označil medzinárodný obchod. Úniu podľa Uhríka treba zreformovať.
Komisár pre deti Jozef Mikloško nie je vítaný na pietnom akte pri príležitosti Pamätného dňa obetí holokaustu a rasového násilia. Oznámil to Ústredný zväz židovských náboženských obcí v reakcii na stretnutie Mikloška s Milanom Uhríkom, predsedom extrémistickej Republiky.
Politici kritizujú komisára pre deti Jozefa Mikloška za stretnutie s predsedom extrémistickej Republiky Milanom Uhríkom. „Ak chce pán komisár Mikloško chrániť deti, odporúčam mu začať tým, že nebude legitimizovať fašistov,“ napísal predseda PS Michal Šimečka. Kandidátka SaS Slávka Henčeková zasa píše: „Zastavme ich!“

Komisár pre deti Jozef Mikloško prijal predsedu extrémistickej Republiky Milana Uhríka. „Hnutie Republika chce deti chrániť nielen pred šikanou, násilím a rizikami moderných technológií, ale aj pred vplyvom zhubnej progresívnej agendy,“ pochválil sa Uhrík stretnutím na Facebooku.
Po Smere sa nebude zúčastňovať na politických diskusiách na Markíze ani Republika. Oznámil to predseda hnutia Milan Uhrík s tým, že sa pridávajú k „opozičnému bojkotu“.
Ťažko chlapom v krčme vo Veľkom Šariši vysvetlím, prečo je Uhrík neprijateľný, píše Andrej Bán. „Pre verejnoprávnu inštitúciu nie sú prioritou príbehy a dokumenty o odporcoch oboch totalít, fašistickej aj komunistickej.“
Rada RTVS tvrdí, že vo vysielaní relácie Sobotné dialógy neprišlo k šíreniu fašistickej ideológie a obvinenia voči RTVS z jej propagácie považuje za neopodstatnené. Hosťami diskusie boli predseda Republiky Milan Uhrík a líder kandidátky ĽSNS Marek Kotleba.

Predseda Republiky Milan Uhrík zatajil, že bol dva roky medzi mládežníkmi SDKÚ, až potom otočil a prešiel k ĽSNS. Uhrík je v súčasnosti jedným z najtvrdších odporcov NATO a útočí na liberálov a mimovládky, organizácia SDKÚ Nová Generácia však bola jasne prozápadná a financovaná aj zo zahraničia.
Lídrom kandidátky hnutia Republika bude predseda Milan Uhrík, zo 150. miesta bude kandidovať poslanec Milan Mazurek. Dvojkou je ďalší poslanec Miroslav Suja, ktorý hnutiu pred voľbami požičal na kampaň 100-tisíc eur.
Ako politici reagujú na pokus o puč v Rusku: Danko vytiahol frázy, Blaha jadrové hlavice, Boris Kollár vidí v Rusku rozvrat. Politici zo strán, ktoré bagatelizujú ruskú zodpovednosť za vojnu na Ukrajine, zväčša volali po stabilite a presviedčali, že po Putinovi môže prísť len niekto horší.
Predseda Republiky Milan Uhrík v RTVS o svojej strane povedal, že je „antifašistická“. Vysvetľuje to odporom voči protipandemickým opatreniam v čase covidu, ktorý prezentuje ako boj za občianske slobody.

Dve slovenské proruské strany sa prvýkrát verejne hádajú. Milan Uhrík vyzval ľudí, aby nevolili SNS, lebo ich hlas môže prepadnúť. Andrej Danko zasa o Uhríkovi vyhlásil, že nemá žiadny koaličný potenciál. V oboch stranách sú zároveň politici, ktorí sa vzájomne neznášajú.
V Nitre si v pondelok Milan Uhrík a jeho Republika pripomenuli hrôzy fašizmu pri hroboch ľudí, ktorých zabilo v roku 1945 sovietske bombardovanie. Nevedno, či z nevedomosti alebo z iného dôvodu. Nasledujúci text vznikol v septembri 2018 ako reakcia na výroky Štefana Harabina, ktorý klamal o udalostiach nad Slovenskom počas konca vojny.
Fico a Uhrík vyvolali strach z ďalšieho neexistujúceho problému, píše Tomáš Gális v Newsfiltri. „Za tie roky vo vláde mohol Fico riešiť problémy v zdravotníctve, školstve či v justícii. Reálne hrozby však dvanásť rokov odsúval, zato nás chrabro ochránil pred oveľa väčším počtom fiktívnych problémov – ucelenými moslimskými komunitami počnúc, manipuláciou volieb končiac.“
Ak by existoval liberálny fašizmus, Mazurek a Kotleba by boli jeho typickými predstaviteľmi, hovorí odborník na krajnú pravicu Tomáš Nociar. Vraví tiež, že Uhríkova Republika sa snaží o „dedémonizáciu“ podobne ako Švédski demokrati, ktorí pôvodne vzišli z neonacistického podhubia. Teraz sú vo Švédsku druhou najsilnejšou stranou.
Fico s Uhríkom sa s pomocou prokremeľských webov pokúšajú zorganizovať na Slovensku veľké demonštrácie proti zdražovaniu energií po vzore protestov, aké zažilo minulý víkend Václavské námestie v Prahe. V Česku však mohol nálady verejnosti zhoršiť fakt, že mnohí ľudia platia vysoké účty už dnes. Na Slovensku je iný systém tvorby cien, takže zdraženie príde až začiatkom roka.