Denník N

Monika Jankovská

Články

Minúta po Minúte

Expolicajt Róbert Krajmer bude vypovedať až po svedkovi Milanovi Žáčikovi. Sudca Rudolf Bott vyhovel jeho žiadosti, a tak by mal teraz vypovedať kľúčový svedok Michal Vida. Sudca dal predtým krátku prestávku.

Obhajcovia obžalovaných hovoria, že vypovedať chce aj Vasko a Jankovská. Tí dnes nie sú prítomní na pojednávaní, iba na dnešný deň súhlasili s pojednávaním v ich neprítomnosti.

Jankovskej advokát Peter Erdös tvrdí, že kľúčový svedok kauzy Michal Vida vypovedal účelovo. „Michal Vida klame,“ povedal obhajca, na čo sa z väznice eskortovaný Vida, ktorý je odsúdený za krátenie daní, zasmial a krútil hlavou.

Monika Jankovská aj Peter Vasko sa z dnešného pojednávania ospravedlnili, no zároveň dali súhlas, aby sa konalo v ich neprítomnosti. Dnes by ich však súd mal vypočuť ako obžalovaných.

Okrem Moniky Jankovskej neprišiel na súd v kauze Fatima ani jej svat Peter Vasko. Ako jediný z trojice obžalovaných prišiel bývalý šéf protikorupčnej jednotky NAKA z éry Smeru Róbert Krajmer, ktorý je obvinený aj v kauze Očistec.

Dnes na 08:30 je naplánované pojednávanie s bývalou štátnou tajomníčkou Monikou Jankovskou v kauze Fatima:

  • augustové pojednávanie sudca po chvíli odročil, pretože Jankovská si neprevzala obžalobu v lehote;
  • Jankovská sa pred pojednávaním pred dverami súdu rozplakala, prišlo jej nevoľno a triasla sa;
  • v kauze sú obžalovaní aj jej svat Peter Vasko a exšéf Národnej protikorupčnej jednotky Róbert Krajmer;
  • podľa obžaloby mali spoločne zariadiť, aby kľúčový svedok Michal Vida zmenil svoju výpoveď;
  • vyjadrenia Jankovskej obhajcu naznačujú, že hlavným cieľom obhajoby v procese bude spochybniť Vidu.