Denník N

Motorizmus

Články

Minúta po Minúte

Začala sa Veľká cena Saudskej Arábie F1. Z prvého miesta odštartoval Mexičan Sergio Pérez z tímu Red Bull. Jeho tímový kolega a obhajca titulu Max Verstappen z Holandska bol na štartovom rošte na 15. priečke. Priamy prenos vysiela Sport 1.

Predsezónne testy F1 odhalili veľké problémy McLarenu. „Pohľad naň bol miestami až tragický. Má veľmi zastaranú infraštruktúru v továrni. Používajú niekdajší veterný tunel Toyoty v nemeckom Kolíne. Majú starý simulátor. Pokiaľ sa im do tohto nepodarí investovať, nemajú nádej na to, aby sa posúvali vyššie,“ povedal v podcaste Boxová ulička odborník Mário Keszeli.

Boxová ulička: Kritici upozorňujú na neekologickosť kalendára Formuly 1 a na nelogické usporiadanie pretekov, napríklad Španielsko, Kanada, Rakúsko. „F1 sa snaží byť pionierom v oblasti nízkych emisií, ale napriek tomu sa lieta hore-dole po celom svete. Podľa mňa by to mohlo byť rozdelené rozumnejšie,“ povedal pretekár Maťo Homola.

Podcast Boxová ulička: Medzinárodná automobilová federácia (FIA) od začiatku tohto roka zakázala pilotom počas veľkých cien prezentovať politické, náboženské či osobné názory bez predošlého schválenia. „Úprimne dúfam, že to spôsobí taký protináraz, že sa o tom bude hovoriť viac, bude to ešte kontroverznejšie a jazdci budú ešte hlasnejší. Jazdci sú mocnejší ako šéf FIA,“ hovorí novinár Denníka N Zoran Boškovič.