MS v hokeji do 18 rokov

Minúta po minúte

Hokejisti Ruska získali na MS do 18 rokov v Poprade bronzové medaily. V zápase o 3. miesto zdolali Švédov 3:0. Finále šampionátu Fínsko – USA je na programe o 19:30. (tasr)

Slovenskí hokejisti hrajú s Rusmi 2:2 po III. tretine štvrťfinálového zápasu domácich MS v hokeji do 18 rokov. Za Rusov vyrovnal v 42. minúte Čechnovič. Nasleduje 10-minútové predĺženie, v ktorom sa bude hrať 4 na 4.

Foto N - Peter Kováč

Druhým postupujúcim do semifinále MS do 18 rokov v Poprade a Spišskej Novej Vsi je Švédsko, ktoré zdolalo Kanadu 7:3. V semifinále sa stretne s víťazom stretnutia USA - Švajčiarsko. Fíni si zahrajú proti víťazovi stretnutia Rusko - Slovensko.

Začal sa štvrťfinálový zápas Slovensko – Rusko na MS do 18 rokov v Poprade. Ročník 1999 predošlých šesť zápasov proti tomuto súperovi prehral so skóre 9:39.

Fanúšikovia pred štvrťfinále MS U18 proti Rusku. Foto N – Peter Kováč

Slovenskí hokejisti od 17:30 hrajú štvrťfinále MS do 18 rokov proti Rusku. Domáci obsadili tretie miesto v popradskej A-skupine, Rusi skončili druhí v Spišskej Novej Vsi.

Fínski hokejisti sú prvými semifinalistami MS hráčov do 18 rokov v Poprade. V úvodnom štvrťfinále si poradili s rovesníkmi z Česka 6:5 po predĺžení. (tasr)

Tréner Slovenska Norbert Javorčík tvrdí, že zápas proti Švajčiarsku možno nebol najkrajší, ale zo strany jeho tímu určite najviac bojovný. "Od druhej strany sme zjednodušili hru. Keď padol druhý gól, bol jasný pokyn tlačiť sa do bránky. Padlo nám to, čo je aj zadosťučinenie za šťastie, ktoré nám chýbalo v zápasoch s Fínskom a Kanadou.“ (rtvs)

Skóre zápasu Švajčiarsko – Slovensko otvoril Miloš Fafrák po prihrávke Adama Ružičku, pre ktorého vybojoval puk Adam Liška. „Dostal som prihrávku, stačilo to doklepnúť. O Liškovi je známe, že je bojovník, pekne to spravil. V druhej tretine to bolo od nás lepšie, v tretej by to malo byť ešte lepšie,“ povedal Fafrák. Po druhej tretine je stav 1:1. (rtvs)

V I. tretine zápasu Švajčiarsko – Slovensko videli diváci dokopy len deväť striel. „Splnili sme všetko, čo nám pán tréner povedal,“ uviedol slovenský útočník Patrik Hrehorčák. „Musíme sa však viac tlačiť do bránky. Fyzicky sme na tom dobre, točíme štyri útoky a krátke striedania.“ (rtvs)