Denník N

MS v cyklistike

Sagan nedokončil preteky na cyklistických majstrovstvách sveta a nezískal štvrtý titul v rade. Na kopcovitej trati v Innsbrucku bol outsiderom.

Články

Minúta po Minúte

Novému majstrovi sveta Alejandrovi Valverdemu odovzdal zlatú medailu Peter Sagan. Španielsky cyklista doteraz dosiahol na MS šesť pódiových umiestnení, zlata sa dočkal až vo veku 38 rokov.

Desať kilometrov pred cieľom cyklisti začínajú stúpať na kopec so sklonom 28 percent. Na čele je so 16-sekundovým náskokom dánsky cyklista Michael Valgren.

Do cieľa cyklistických MS zostáva 30 km, dvojčlenný únik má dvojminútový náskok. Vo vedúcej skupine zostalo 65 cyklistov.

Cyklistov čaká na MS ešte 40 kilometrov a dve stúpania. V úniku je už len dvojica jazdcov. Na trati zostalo ešte 110 pretekárov vrátane Francúza Juliana Alaphilippa, ktorý je podľa odborníkov hlavným favoritom.

Do cieľa cyklistických MS zostáva 50 kilometrov. V úniku zostali už len štyria cyklisti, pred pelotónom majú náskok necelých päť minút. Peter Sagan ani ostatní Slováci už v pretekoch nepokračujú.

Peter Sagan už 93 km pred cieľom nestačí tempu pelotónu. Hlavné pole v stúpaní výrazne zrýchlilo a odpadlo z neho viacero cyklistov. Podľa komentátorov RTVS už Sagan zrejme o prvenstvo bojovať nebude.

Podľa live údajov z cyklistických MS zostal v 146-člennom pelotóne zo siedmich Slovákov už len Peter Sagan. Do cieľa pritom zostáva ešte 95 kilometrov a päť náročných stúpaní. Náskok úniku klesol pod deväť minút.

Do cieľa cyklistických MS zostáva 100 km. Pelotón s Petrom Saganom stráca na únik 11 minút. Slováci Erik Baška s Martinom Mahďarom nestačili tempu pelotónu a v pretekoch už nepokračujú.

Cyklisti na majstrovstvách sveta už prišli do Innsbrucku, kde ich čaká sedem kopcovitých okruhov. Peter Sagan aj ostatní Slováci sú v pelotóne, ktorý na 11-členný únik stráca vyše 17 minút. Live časomiera je na stránke UCI. Od 13.00 preteky vysiela Dvojka.