utorok 16. mája o 12:15 – vs. Švédsko

• Švédsko je majstrom sveta, vo finále zdolalo Kanadu 2:1 po nájazdoch
  • Konečné poradie: 1. Švédsko, 2. Kanada, 3. Rusko, 4. Fínsko, 5. USA, 6. Švajčiarsko, 7. Česko, 8. Nemecko... 14. Slovensko, 15. Slovinsko, 16. Taliansko

Minúta po minúte

Finále hokejových MS trvá už 80 minút, no víťaza nepozná. Zápas Švédsko - Kanada skončil v riadnej hracej dobe výsledkom 1:1 a v následnom prvom predĺžení gól nepadol. O majstrovi sveta rozhodnú samostatné nájazdy.

O majstrovi sveta v hokeji sa rozhodne v predĺžení. Finálový zápas medzi Kanadou a Švédskom skončil po 60 minútach výsledkom 1:1. Švédi skórovali v závere druhej tretiny, Kanada vyrovnala v 42. minúte.

Švédsko vyhráva po 2. tretine nad Kanadou 1:0. Prvý gól finále hokejových MS strelil 21 sekúnd pred koncom tretiny Hedman. Švéd skóroval pri vlastnom oslabení.

Kanada hrá po 1. tretine so Švédskom 0:0. Najväčšiu šancu finále hokejových MS mal v 10. minúte Kanaďan MacKinnon, ktorý trafil žŕdku.

Začalo sa finále hokejových MS medzi Kanadou a Švédskom. Kanada má šancu získať tretí titul v rade, Švédsko naposledy vyhralo v roku 2013. Priamy prenos vysiela Jednotka.

Na hokejových majstrovstvách sveta sú dnes na programe zápasy o medaily. Od 16:15 hrajú o bronz Rusi s Fínmi, od 20:45 je na programe finále medzi Kanadou a Švédskom.

Švédsko vyhráva po II. tretine nad Fínskom 3:1. Po vyrovnanej prvej tretine skórovali v druhom semifinále hokejových MS Klingberg a Nylander. Obaja využili presilovú hru.

Švédsko hrá po I. tretine s Fínskom nerozhodne 1:1. V druhom semifinále hokejových MS skórovali Švédi už v druhej minúte, Fíni vyrovnali o tri minúty neskôr.

Na hokejových MS sa začalo druhé semifinále medzi Fínskom a Švédskom. Víťaz stretnutia nastúpi vo finále proti Kanade, ktorá v prvom semifinálovom stretnutí porazila Rusko 4:2.

"Je to ľúto aj mne. Tých chalanov mi je ľúto," hodnotil výsledky hokejistov na MS premiér Robert Fico v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy. Pri neúčasti špičkových hráčov je podľa neho ťažké držať krok so špičkovými hráčmi.

Na majstrovstvách sveta v hokeji sú dnes na programe semifinálové zápasy v Kolíne nad Rýnom. Od 15:15 hrá Kanada proti Rusku, o 19:15 sa začína zápas Švédsko - Fínsko.

Takto sa nemeckí hokejoví komentátori odviazali, keď ich hráči otáčali zápas proti Lotyšsku, vďaka čomu postúpili do štvrťfinále majstrovstiev sveta. Nemci v ňom dnes o 20.15 nastúpia proti Kanade.

Prezident hokejového zväzu Martin Kohút si nemyslí, že za slabé výkony hokejistov mohli chýbajúce hokejky či korčule. „Najviac mi chýbal systém. Ako manažér som dal Cígerovi aj Švehlovi dopredu vedieť, že s nimi po šampionáte nepočítam,“ povedal Kohút.