
Mýty o EÚ
Minúta po Minúte
Mýty o EÚ: Nie je pravda, že počas pandémie nám viac ako EÚ pomohli Rusko a Čína. Vďaka členstvu v Únii Slovensko získalo miliardy eur. Časť z peňazí pomohla v najťažších fázach pandémie, ešte väčší balík príde na reformy a obnovu po pandémii.
Čína nám dodáva zdravotnícky materiál za peniaze, je to obchodný vzťah, hovorí Ladislav Miko zo zastúpenia Európskej komisie. „Mnoho ľudí to nerozlišuje a berú to tak, že Čína nám posiela pomoc,“ dodáva.
Ľudia očakávajú, že EÚ bude rozdávať rúška, na to však nemá žiadne nástroje, hovorí Ladislav Miko zo zastúpenia Európskej komisie. „EÚ pracuje na dlhodobých riešeniach, organizuje spoločné obstarávanie zdravotníckych pomôcok, financuje výskum vakcín.“

Čínska pomoc je dôležitá, ale je to primárne obchod, hovorí Ladislav Miko zo zastúpenia Európskej komisie. „Mrzí ma, že politici zabúdajú spomenúť aj európsku pomoc,“ hovorí.
Slovenské poľnohospodárstvo si zničili sami Slováci, nie Brusel. Vyvraciame ďalší mýtus o Európskej únii.

Mýty o EÚ: Brusel nám nekáže kupovať iba rovné uhorky, nezakazuje zabíjačky či silné vysávače a ani nám nenanúti zimný čas. Dali sme dohromady mýty o Európskej únii.
Overovali sme päť tvrdení v Kotlebovej petícii za referendum o vystúpení z Európskej únie a viackrát zavádzajú a zamlčiavajú pravdu. Keď sa obyvateľov Slovenska pýtali na odchod z EÚ, súhlasilo by s ním 11 percent opýtaných.
Mýty o EÚ: Brusel nám nevnucuje homosexuálne manželstvá. Je to výmysel a šíri sa vďaka Facebooku a populistom.